Історія створення ІЦЄС

Інформаційні центри ЄС –  джерела інформації щодо ЄС. Створюються Представництвами  Європейського Союзу  здебільшого при вищих навчальних закладах, національних бібліотеках та дослідницьких центрах для сприяння освіті та дослідженням з питань європейської інтеграції. Ці установи надають усім бажаючим необхідну інформацію про історію виникнення та принципи формування Європейського Союзу, спільні здобутки держав-членів ЄС, аспекти діяльності та стратегію подальшого розвитку європейської спільноти.

Перші Центри європейської документації були створені ще в 1963 р. Тепер в світі діють більше 600 таких Центрів.

В Україні сьогодні діє 27 інформаційних центрів ЄС, які  розташовані у вищих навчальних закладах 23 міст України: Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Київ, Луцьк, Тернопіль, Харків, Херсон, Чернівці, Суми, Одеса, Сєвєродонецьк, Біла Церква, Вінниця, Острог, Маріуполь, Миколаїв, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород, Житомир, Черкаси, Кіровоград та Чернігів.

Всі інформаційні центри Європейського Союзу мають широкий вибір публікацій та матеріалів офіційних установ Європейського Союзу, а також періодичних видань, журналів ЄС та інших матеріалів, що стосуються діяльності ЄС, життя та соціальних стандартів, освіти в країнах ЄС, питань співпраці України та ЄС, та багато інших матеріалів. В інформаційних центрах також можна скористатися можливістю доступу до електронних баз даних, які містять офіційні документи, що приймаються Європейською Комісією, Європейським Парламентом та іншими офіційними установами ЄС.

Крім того на базі інформаційних центрів ЄС регулярно проводяться інформаційні заходи для студентів та викладачів з найбільш актуальних питань стосовно діяльності Європейського Союзу, його відносин з Україною, презентації освітніх програм ЄС для студентів та молодих науковців. Користуватись матеріалами Центрів можуть всі бажаючі. Представники інформаційних центрів ЄС нададуть всю необхідну допомогу у пошуку матеріалів та наданні необхідної інформації.

Історія створення Інформаційного Центру Європейського Союзу при Білоцерківському національному аграрному університеті.

14 вересня 2013 року в Білій Церкві Голова Представництва ЄС в Україні, Посол Ян Томбінські офіційно представив інформаційну кампанію «Будуймо Європу в Україні» та разом з Ректором Анатолієм Степановичем Даниленко  урочисто відкрили на базі Білоцерківського національного аграрного університету 15 –й Інформаційний центр Європейського Союзу в Україні.

  

Численні учасники події, студенти Білоцерківського НАУ та інших міст України, зустрічали пана Посла урочисто: утворивши живий коридор і тримаючи в руках яскраві жовті повітряні кульки та прапорці Євросоюзу.

    

   

Після традиційного перерізання стрічки, у вщерть заповненій читальній залі наукової бібліотеки, де відкрито Інформаційний центр ЄС, відбулася зустріч пана Посла, почесних гостей з студентами, делегатами ІІІ з’їзду громадської організації Всеукраїнського молодіжного об’єднання «Молодь за євроінтеграцію»,  мешканцями міста Біла Церква та представниками засобів масової інформації.

 

     

Ректор університету А.С. Даниленко щиро вітав усіх присутніх із цією значущою подією у житті нашого навчального закладу. Він закликав молодь об’єднатися у справі пришвидшення євроінтеграційних процесів, щоб забезпечити своє майбутнє у європейській спільноті. «Сьогодні ми напередодні великих подій, і сьогодні всіх громадян нашої держави, а особливо тих, які несуть відповідальність за розбудову

України, хвилює одне: які нам потрібно зробити кроки, аби підписати Угоду про асоціацію України до ЄС, адже це означає високі стандарти життя, формування нових робочих місць, заробітну плату, соціальний захист, – зазначив він під час зустрічі. – І таких рішучих кроків потребує насамперед молодь».

За словами Анатолія Степановича: «Саме молодь має очолити рух до Європи, саме їх бажання, вміння, прагнення та знання мають змінити Україну на краще».  А Інформцентр ЄС стане інструментом для поліпшення знань про Європейський Союз та відносини між Україною та ЄС. Він також буде своєрідним вікном євроінтеграції для жителів Білої Церкви. Центр матиме широкий вибір публікацій та матеріалів, що стосуються діяльності ЄС, життя та соціальних стандартів, освіти в країнах ЄС, питань співпраці України та ЄС. Центр покликаний поширювати інформацію про ЄС та його політику серед жителів Білої Церкви, надавати допомогу в навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяти участі студентів в дебатах з європейських питань.

«Я переконана, що цей потужний Інформаційний центр при підтримці молоді університету та всіх інших 16 осередків, створених ГО «Молодь за євроінтеграцію», набуде подальшого розвитку, наповниться новими матеріалами, стане комунікаційним центром між молоддю Європи та молоддю України задля вдосконалення одне одного», – зауважила Ірина Синявська, директор науково-методичного центру інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих аграрних навчальних закладів, яка також взяла участь у відкритті Центру.

Звертаючись до присутніх, поважний гість, Голова Представництва ЄС в Україні, Посол Ян Томбінські зазначив, що євроінтеграція України залежить від кожного громадянина і насамперед – від молоді, адже саме вона обирає своє майбутнє.

« Принцип європейського підходу – поставити людину в центрі уваги, аби захист прав і свобод дав їй можливості використати свій потенціал. І коли я почув, який потенціал є в Україні, яких змін можна досягнути завдяки молоді, її потенціалу, я зрозумів, що цей процес буде корисним для України… Праця по-європейськи – це не стільки праця Уряду, адміністрації, хоча вони мають створити умови для реалізації європейського проекту, який зараз реалізується в Україні. Я впевнений, що це чудова перспектива для вас, ваших дітей та онуків і що це буде дуже корисно для України».

  

Пан Посол наголосив, що нинішні стандарти ЄС – це результат праці багатьох людей протягом десятиліть. Прагнення до європейського майбутнього і постійна робота для здійснення цього має стати перспективою для молодих людей. А новостворений Інформаційний центр надаватиме необхідну допомогу у поширенні знань про європейські стандарти життя і європейську перспективу України.

   

В урочистій обстановці було підписано Угоду про співпрацю, яку від громадської організації підписав Почесний голова Анатолій Степанович Даниленко, а від представництва Європейського Союзу в Україні пан Ян Томбінські. Анатолій Степанович від душі і серця подякував пану Послу за його неоціненний особистий внесок у справу євроінтеграції України.

   

Потім почесні гості взяли участь у ІІІ з’їзді громадської організації Всеукраїнського молодіжного об’єднання «Молодь за євроінтеграцію», делегатами якого, як відзначив Голова молодіжного об’єднання Юрій Балацький, стали 490 представників від 60 вищих навчальних закладів усіх регіонів України.

На завершення форуму відбулася молодіжна акція «Уяви європейську Україну, вона стартує тут!», під час якої на імпровізованій стіні бажань студенти та гості заходу висловлювали свої бачення європейської України. Зазначені на стіні свобода слова, чесні суди, вільні кордони, доступна медицина, достойні стипендії, якісні дороги – це далеко не повний перелік тих прагнень і планів, які українці хотіли би реалізувати на шляху до ЄС. «Європа починається з тебе», – написав на стіні Посол Ян Томбінські, закликаючи будувати Європу в Україні разом. Символічна стіна бажань стала віддзеркаленням того, якою громадяни хотіли бачити свою країну та яких європейських цінностей їм бракує, таким чином проголосувавши за європейські стандарти життя і ще раз наочно підтвердивши, що своє майбутнє молоді люди бачать у європейській спільноті.

Діяльність Інформаційного Центру Європейського Союзу при БНАУ

   Інформаційний центр Європейського Союзу до уваги всіх зацікавлених готовий надати  широкий вибір публікацій та матеріалів офіційних установ Європейського Союзу, а також періодичних видань, журналів ЄС та інших матеріалів, що стосуються діяльності ЄС, життя та соціальних стандартів, освіти в країнах ЄС, питань співпраці України та ЄС, та багато інших матеріалів.

Інформаційний центр надає можливість доступу до електронних баз даних, які містять офіційні документи, що приймаються Європейською Комісією, Європейським Парламентом та іншими офіційними установами ЄС.

Користуватись матеріалами Центру можуть всі бажаючі. Представники інформаційного центру ЄС надають всю необхідну допомогу у пошуку матеріалів та отриманні необхідної інформації.

На базі Інформаційного  центру ЄС  проводяться інформаційні заходи для студентів та викладачів з найбільш актуальних питань стосовно діяльності Європейського Союзу, його відносин з Україною, презентації освітніх програм ЄС для студентів та молодих науковців.

Основні напрями діяльності Інформаційного центру Європейського Союзу при БНАУ:

 •  поширення інформації про Європейський Союз та його політику;
 • інформування про розвиток та розширення відносин між Україною та ЄС;
 • інформування студентів, аспірантів, докторантів нашого університету та інших ЗВО нашого міста,   а також усіх зацікавлених  про програми та діяльність ЄС;
 • надання інформаційної допомоги у підготовці наукових та дослідницьких робіт з питань європейської інтеграції;
 • сприяння участі студентів, аспірантів та працівників у заходах та дебатах з питань діяльності ЄС.

В Інформаційному центрі ЄС при БНАУ до послуг усіх бажаючих безкоштовно:

 • всеосяжна та структурована інформація про діяльність ЄС;
 • фонд основних та офіційних документів, що публікуються та розповсюджуються ЄС;
 • інформація про проекти та програми ЄС;
 • інформація про потенційних партнерів з країн ЄС – для розвитку міжнародного співробітництва;
 • новинки літератури та періодичні видання;
 • інформація, що надходить з мережі інформаційних центрів в інших країнах та від партнерських організацій;
 • аналітика, статистика, актуальні огляди;
 • бібліографічне та інформаційне обслуговування;

підтримка постійних контактів з учасниками мережі інформаційних центрів Європейського Союзу з метою обміну інформацією.

На сьогодні Інформаційний Центр при Білоцерківському національному аграрному університеті знаходиться в приміщенні наукової бібліотеки.

Координатор: Неля Бачинська,

Документаліст: Олена Клімова;

Адреса: Соборна площа, 8/1, наукова бібліотека БНАУ;

Електронна адреса: bibllioteka@ukr.netbachinskanel@ukr.net.

Час роботи: Пн – Пт з 9.00 до 17.00

Річний звіт(2018р.) Інформаційного центру Європейського Союзу при БНАУ

Річний звіт(2019р.) Інформаційного центру Європейського Союзу при БНАУ