Новини

 • (0)

  Співробітники наукової бібліотеки та науковці Білоцерківського національного  аграрного університету 6 липня взяли участь в актуальному вебінарі компанії Clarivate Analytics «Авторські ідентифікатори: Publons / ResearcherID, ORCID та інші». Лектор – експерт з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання компанії Clarivate Analytics, науковий співробітник відділу сигнальних систем клітини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України кандидат біологічних наук Ірина Тихонкова провела он-лайн презентацію по роботі з авторськими профілями та ідентифікаторами в міжнародних наукометричних базах даних. Під час вебінару були розглянуті основні питання, такі як Складнощі при пошуку робіт певного автора; Показники, що застосовуються для оцінки наукового доробку автора,  зокрема у Web of Science Core Collection  (кількість статей,  цитувань,  h-index (індексГірша);Підготовка звітів про публікаційну діяльність для науковця;Порівняння функції і можливості авторських ідентифікаторів;Створення, наповнення, застосування Publons / ResearcherID,  ORCID,  Research Gate,  Google Scholar тощо. Наприкінці вебінару лектор відповіла на запитання, які були надіслані їй в регістраційних анкетах та на запитання, які надійшли в чат. Отриману інформацію науковці використовуватимуть  в своїй науковій та інноваційній діяльності. Для тих, хто не зміг бути присутнім на вебінарі, пропонуємо переглянути презентацію, надану експертом Іриною Тихонковою. Презентацію дивитися ТУТ.

 • (0)

  З нагоди святкування 25-ї річниці Конституції України  Міністерство освіти і науки України та Рада молодих учених оголошують конкурс до 25-ї річниці Конституції України серед студентів та молодих науковців на найкращу наукову роботу за напрямами досліджень щодо розвитку конституційно-правового регулювання. Мета конкурсу полягає в утвердженні правових основ незалежної України, її суверенітету, територіальної цілісності, забезпечення прав людини та громадянина, а також для залучення наукової студентської молоді та молодих вчених до вивчення актуальних питань конституційно-правового регулювання в Україні. Конкурс проходитиме  з 1 липня до 31 серпня 2021 року. До участі у конкурсі запрошуються студенти та молоді вчені ЗВО, закладів фахової передвищої освіти, наукових установ.З 1 до 31 липня учасники конкурсу готують наукові роботи під керівництвом наукового керівника.До 5 серпня заклади та установи подають на розгляд до МОН наукові роботи, які рекомендовано для подальшого розгляду Конкурсною комісією.До 31 серпня відбудеться оголошення результатів. Тематика робіт: До участі в Конкурсі допускаються наукові роботи щодо розвитку конституційно-правового Регулювання в Україні, які раніше не були опубліковані. Наукова роботах повинна бути актуальною, містити обгрунтовані висновки по суті досліджуваної проблеми та відповідати одній з трьох запропонованих номінацій:– теоретико-методологічні основи конституціоналізму;– конституційно-правове регулювання правовідносин в Україні;– історичні дослідження конституціоналізму. Вимоги до наукової роботи: 1. Актуальність;2. Містити обґрунтовані висновки по суті досліджуваної проблеми;3. Відповідати одній з трьох запропонованих номінацій: теоретико-методологічні основи конституціоналізму; конституційно-правове регулювання правовідносин в Україні; історичні дослідження конституціоналізму. Учасники Конкурсу, які визнані переможцями, відзначаються нагородами. Якщо Ви зацікавилися участю у конкурсі, усі деталі можна переглянути на сайті МОН За додатковою інформацією шодо умов проведення Конкурсу та вимог по оформленні документів  можна звертатися  за телефоном:+38 067 718 84 03, Торбас Олександр Олександрович, асоційований член Ради молодих учених при МОН України. Шановні студенти, аспіранти Білоцерківського національного університету долучайтеся до конкурсу. Наукова бібліотека завжди рада допомогти вам в пошуку необхідної літератури та інформації для виконання вами конкурсної наукової роботи.  Друковані видання за тематикою знаходяться в галузевому відділі ФПЛ. Деякі з них можете переглянути вже зараз в презентації «Сила закону – сила держави», підготовленій бібліотекарем відділу Манішевською Тетяною Ігорівною. Бажаємо всім учасникам конкурсу успіхів!

 • (0)

  На численні прохання науковців – авторів публікацій в міжнародних журналах, що індексуються наукометричною базою Web of Science, бібліотекарів, що займаються питаннями наукометрії та всіх зацікавлених, компанія Clarivate у липні проведе лише дві теми (адже літо, відпустки!), кожну у двох повторах о 10:15 та 16:15 у Webex. 6 липня 2021р., Тема:«Авторські ідентифікатори: Publons|ResearcherID, ORCID та інші, їх застосування для звітності». Тези: Складнощі при пошуку робіт певного автора. Показники, що застосовуються для оцінки наукового доробку автора, зокрема у Web of Science Core Collection (кількість статей, цитувань, h-index (індекс Гірша), beamplot. Підготовка звітів про публікаційну діяльність для науковця, відділу, установи. Порівняння функції і можливості авторських ідентифікаторів. Створення, наповнення, застосування Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет. Реєстрація: 10:15–11:15   https://bit.ly/2TbDWrK16:15–17:15   https://bit.ly/3qzsumi 8 липня 2021р. Тема: «Оновлений Journal Citation Reports», який вийшов 30 червня. Тези: 30 червня 2021 анонсовано вихід нового Journal Citation Reports: аналітичного інструменту на основі даних Web of Science Core Collection, в якому можна детально проаналізувати видання, для яких розраховується імпакт фактор Journal Impact Factor (JIF). На вебінарі розглянемо новий інтерфейс програми, основні показники, які можна визначити для видання, чому не розраховуєтьcя імпакт фактор для суто гуманітарних видань, що показує нова метрика Journal Citation Indicator (JCI), яку інформацію можемо отримати, як її зберегти. Як застосувати інструмент для підбору та оцінки видання для публікації власних результатів та для формування стратегії розвитку видання. І звісно про вартість публікації та де друкуватися безкоштовно. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет. Реєстрація:10:15–11:15   https://bit.ly/3x1rwl516:15–17:15   https://bit.ly/35qVseq Реєстрацію на вебінари – відкрито, перейдіть за посиланням, натисніть Register, заповніть анкету.  Зважайте, що Webex не підтримує операційну систему XP. Учасники, які прослухають більше 90 % основного часу вебінару,  протягом трьох робочих днів отримають іменний сертифікат. Шановні науковці, долучайтеся до вебінарів та запрошуйте своїх  колег.  Успіхів вам!

 • (0)

  Одним з основних показників ефективності наукових досягнень є наукові публікації. А  індексація статті в наукометричній базі Scopus або Web of Science Core Collection –  почесно і допомагає науковцю розвивати його кар’єру (можливість захистити диплом, отримати звання чи гранти для продовження досліджень тощо) та являється критерієм в рейтингах університету. Вітаємо науково-педагогічних працівників Білоцерківського національного аграрного університету з черговою(червневою) індексацією їх статей в міжнародних журналах авторитетними наукометричними базами Scopus та Web of Science. Бажаємо нових наукових досягнень! Список можна переглянути ТУТ Публікаційну активність кожного науковця БНАУ та представлення її у світовій науковій спільноті можливо переглянути  завдяки пошуковій платформі «Бібліометричні профілі НПП факультету», розміщеній на сайті наукової бібліотеки в розділі Ресурси бібліотеки. Наукові ресурси.Наукові здобутки НПП БНАУ та доступний за прямим посиланням https://library.btsau.edu.ua/%d0%bd%d0%b0%d1%83%d0%ba%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%b7%d0%b4%d0%be%d0%b1%d1%83%d1%82%d0%ba%d0%b8-%d1%84%d0%b0%d1%85%d1%96%d0%b2%d1%86%d1%96%d0%b2-%d0%b1%d0%bd%d0%b0%d1%83/ Варто зазначити, що ресурс дає можливість відслідкувати наявність інформації про науковця у реєстрі «Науковці України», відслідкувати цифровий ідентифікатор ORCID, проаналізувати публікаційну активність науковця у пошуковій системі Google Академія (Google Scholar), міжнародних наукометричних та реферативних базах WoS (Publons) та Scopus, промоніторити наявність робіт науковця в інституційному репозитарії БНАУ та лише за одним «кликом»перейти на усі вище вказані ресурси за прямими гіперпосиланнями.

 • (0)

  Україна – унікальна країна за своєю природою, має тисячі дивовижних місцевостей! У Карпатах заворожують одні з останніх первісних лісів. На півночі красується Полісся – найбільший у Європі природний заплавний ландшафт із озерами, великими болотами і лісами. На півдні захоплюють красою степи та морське узбережжя. Ці найкрасивіші та найбільш збережені природні території потребують захисту і відновлення. Саме для цього створються об’єкти природно-заповідного фонду. Перлиною цього фонду по-праву вважається біосферний заповідник «Асканія-Нова» – найстаріший степовий резерват світу, одне з 7 природних чудес України, що входить в сотню найвідоміших заповідних територій планети. У цьому році виповнилось 100 років як Асканія-Нова була проголошена Державним степовим заповідником України. Це найстаріший степовий біосферний заповідник планети та найбільша європейська степова заповідна територія. В Асканії поєдналися цілинний таврійський степ і мрія людини створити щось надзвичайне. Тут зростають унікальні рослини, гніздяться рідкісні птахи та живуть тварини з різних континентів. На території заповідника розташований один з найкращих дендропарків України, який функціонує завдяки складній зрошувальній системі, орнітопарк, ботанічний сад та зоопарк. Але зоопарк не в такому форматі, як ми звикли бачити. Люди тут лише гості, більша його частина – заборонена зона, щоб людина не заважала природі. І разом з тим біосферний заповідник «Асканія-Нова»— вагома складова туристичного потенціалу України. Адже для кожного відвідувача Асканія відкриває можливість побачити не тільки дендропарк і зоопарк, але ще й цілинний степ. Він зберіг свою первинну недоторканність. Тут можна побачити тварин в їх природній іпостасі, відчути себе учасником екзотичного сафарі. Завідуюча галузевого відділу наукової бібліотеки Тетяна Петрівна Стрельченко підготувала віртуальну екскурсію до цього мальовничого куточка із неймовірною природою, який варто побачити на власні очі. Презентація ТУТ Подорожуючи біосферним заповідником «Асканія-Нова», нехай навіть віртуально, відчуваєш гордість за нашу землю, її багатства.

 • (0)

  Найріднішими в усьому світі для кожного з нас є наші батьки. В честь них у багатьох країнах сучасного світу, де особливо шануються сімейні цінності, відзначають, як  День матері, так  і День батька.Ініціатором першого Дня батька виступила жінка – Сонора Смарт (в заміжжі міс Додд) із міста Спокан, штату Вашингтон.  У роки її дитинства, після народження шостої дитини їх мама покинула цей світ і усі турботи про дітей, включаючи новонародженого малюка, взяв на себе їх батько – Вільям Джексон Смарт. Він гідно впорався з цим нелегким завданням, працюючи на фермі і віддаючи дітям всю свою увагу і любов без залишку.В 1909-му році, під час відмічення Дня матері, який на той час в США вже був національним святом, Сонара, будучи вже заміжньою, згадала своє дитинство і подумала про батька, на чиї плечі лягли всі турботи по їх вихованню та утриманню. Вона пішла до міської ради і запропонувала заснувати нове свято – День батька. Ця ідея була схвалена місцевою владою. Зовсім скоро цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став у 1966-му році. Свято батьків, безперечно, з’явилося як вираз вдячності і любові, які любляча дочка присвятила своєму батькові. Тоді ж президентом Сполучених Штатів Америки Ліндоном Джонсоном була визначена і загальнонаціональна дата свята – третя неділя місяця червня. Слідом за США День батьків стали відзначати у Великій Британії та Нідерландах, Франції та Китаї, пізніше приєдналися й інші країни. До 2012-го року у третю неділю червня це свято відзначало вже 28 країн світу.В Україні,  з метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей, 18 травня 2019року Президентом був підписаний Указ №274/2019 про визнання Дня батька офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня. В 2021 році День батька (День тата) припадає на 20 червня. У цей День колектив наукової бібліотеки Білоцерківського національного аграрного університету приєднується до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають. Для всієї академічної спільноти Анатолій Степанович Даниленко, який залишив передчасно і неочікувано  університетську родину, по істинні був Батьком. Він завжди навчав всіх бути вдячними дітьми своїх батьків, не полишати їх без вдячності, уваги і допомоги, а тих, хто залишив світ – пам`яті. Кожне зібрання Анатолій Степанович закінчував словами: «Їдьте, їдьте до батьків, поки вони живі. Розказуйте їм про свої справи, свої успіхи і досягнення. Радуйте їх своєю присутністю, показуйте батькам своїм, що ви їх любите, завдячуєте їм! Їдьте, йдіть до батьків, які покояться на кладовищах, і тут піклуйтеся про них, про їхнє місце…». Анатолій Степанович був напрочуд мудрою, доброзичливою, сердечною Людиною, і ми завжди прислухалися до його батьківських настанов і, пам’ятаючи їх, віддаємо шану нашим батькам. Ректор Білоцерківського НАУ Олена Анатоліївна Шуст продовжує доброчинні справи свого/нашого БАТЬКА. І вітаючи чоловіків-батьків, Олена Анатоліївна всім нам послала месечер – нагадування:«Проходять роки, минають літа, але любий тато залишається для своїх дітей таким же молодим, турботливим і добрим!Він змалечку знайомив із цим світом, готував до реалій життя та прививав моральні цінності, які допомогли з роками сформувати у собі сильну особистість.У День батька я хочу побажати не втрачати жодної миті, яку ви можете провести з найріднішим: маєте вільну хвилину – зателефонуйте, проїжджаєте повз рідної оселі – зайдіть та привітайтеся!Для мене мій тато назавжди залишиться тим прикладом людяності, щедрим господарем та найвірнішим другом, який не просто підтримував, а завжди керувався справедливістю та мудрістю!З повагою, ректор О. А. Шуст» За традиціями Нового Світу символом Дня батька є квіти троянди, які носять біля серця, приколюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. З превеликим жалем співчуваємо шановній Олені Анатоліївні, що в цей день носитимете білу троянду.  Адже хочеться, щоб було побільше червоних троянд.

 • (0)

  В останню неділю травня відзначається День хіміка,  встановлений Указом Президента України № 219/941 від 07.05.1994 року. Цьогоріч працівники промисловості, науковці, студенти, аспіранти, викладачі університетів, які пов’язані з хімічною наукою, відмічали своє професійне свято 30 травня. Хімія вважається однією із найстаріших природничих наук. Стартом її розвитку можна вважати перші спроби первісних людей отримати вогонь, приготувати їжу чи видубити шкуру тварини… І сьогодні хімія – наука, яка є рушійною силою прогресу в багатьох сферах людського життя  і надалі  залишається актуальною. У сучасному світі неможливо знайти галузь промисловості, технічні і побутові вироби, гаму завдань з охорони навколишнього середовища і здоров’я людей, де не була би задіяна хімія, хімічна наука і хімічна технологія. Хімія «править» чималою кількістю сфер нашого життя – від виробництва полімерних матеріалів і добрив для сільського господарства до створення парфумерії та косметики. Безумовно, правий був Д.І.Мендєлєєв, коли казав, що «далеко простягає хімія руки свої». Зазвичай люди цієї професії є надзвичайно працьовитими, талановитими та відданими своїй справі, адже хімія – далеко не проста наука і для оволодіння нею вимагається  особливий склад розуму та великі зусилля. Із-за цього не всі студенти (і не тільки вони) уподобають вивчати хімію. Проте є в університеті трударі цієї благородної науки, які переконують студентів у важливості та необхідності в сучасному суспільстві  хімічних знань – це викладачі і співробітники кафедри хімії біотехнологічного факультету БНАУ. Саме вони прищеплюють  молоді любов до хімії, дають змогу доторкнутися до цієї магічної та чарівної науки. Кафедра хімії(https://btsau.edu.ua/uk/content/kafedry-biologo-tehnologichnogo-fakultetu)  має багату історію, наукові та навчальні здобутки, здійснює  актуальні наукові дослідження, публікує наукові і навчальні статті та видання. Друковані праці науково-педагогічних працівників кафедри були представлені сьогодні, під час святкування Дня хіміка в Університеті, на виставці «Наукові праці викладачів кафедри хімії». Вони є неоціненним поповненням бібліотечного фонду наукової бібліотеки. Їх перелік можна переглянути в Електронному каталозі: http://ek.btsau.edu.ua/ Найтепліші і найщиріші вітання у цей день ми адресуємо колективу співробітників кафедри, студентам і всім тим, хто пов’язаний з цією цікавою галуззю. Бажаємо,  щоб ваше життя було сповнене хімічних реакцій  успіху  і любові, елементів щастя і удачі, каталізаторів геніальних ідей і натхнення.  Хімічте, наповнюйте своє життя яскравими барвами, адже ви – хіміки!