За сприяння Алли Борисівни Марченко (доктор сільсько – господарських наук, завідувачка кафедри садово – паркового господарства БНАУ), Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України (директорка Наталія Бойко, кандидат біологічних наук) передав до наукової бібліотеки Білоцерківського НАУ декілька примірників видань – результатів наукової діяльності парку.
За науковою темою «Природна та антропогенна трансформація і наукові збереження автохтонної та інтродукованої флори дендрологічного парку «Олександрія» НАН України» отримано:
* Пріоритетні напрямки дослідження Голонасінних у сучасних умовах = Priority Directions of Use of Gymnospermae in Modern Conditions : матеріали Першої міжнародної наукової конференції (м. Біла Церква, 21 жовтня 2020 р.) / за ред. Н.С. Бойко. – Біла Церква : Білоцерківдрук, 2020. – 220 с.
У збірник увійшли матеріали доповідей Першої міжнародної наукової конференції “Пріоритетні напрямки дослідження Голонасінних у сучасних умовах”, присвяченої пам’яті доктора біологічних наук Сергія Івановичв Галкіна на честь 70-річчя від дня народження, організованої на базі Державного дендрологічного парку “Олександрія” НАН України. Висвітлено актуальні проблеми дослідження Голонасінних у сучасних умовах: історичні аспекти інтродукції та сучасні колекції Голонасінних у ботанічних садах і дендропарках, дослідження Голонасінних та проблеми їх збереження у сучасних умовах, фітоіндикація, розмноження та селекція Голонасінних, Голонасінні у ландшафтному дизайні та у творчості. Для ботаніків, дендрологів, фітопатологів, ландшафтних дизайнерів, студентів профільних навчальних закладів.
* Збереження рослин у зв’язку зі змінами клімату та біологічними інвазіями = Conservation of Plants in Connection with Climate Changes and Biological Invasions : матеріали Міжнародної наукової конференції (м. Білі Церква, 31 бер. 2021 р.). – Біла Церква : ТОВ “Білоцерківдрук”, 2021. – 314 с.
До збірника увійшли матеріали доповідей, представлених на міжнародній науковій конференції “Збереження рослин у зв’язку зі змінами клімату та біологічними інвазіями”, організованій у Державному дендрологічному парку “Олександрія” НАН України. Висвітлено актуальні проблеми дослідження глобальних змін клімату і проблеми екології зелених насаджень, екологічні наслідки інвазій для біоценозів, методологія досліджень інвазійних організмів та досвід боротьби з інвазіями. Для ботаніків, фітопатологів, ландшафтних дизайнерів, студентів профільних вищих навчальних закладів.
* Зелені патріархи дендропарку “Олександрія” : довідник / Н.С. Бойко, Н.М. Дойко, Н.В. Драган, І.Л. Мордатенко. – 2-ге вид., доп. – Біла Церква : ТОВ “Білоцерківдрук”, 2020. – 78 с.
У книзі викладено історію інтродукції деревних рослин та створення високохудожніх ландшафтних композицій за участі інтродуцентів і місцевих видів у дендропарку “Олександрія”. Висвітлено питання охорони і збереження старовікових дерев. Крокуючи зеленими алеями, відвідувачі милуються чудовим витвором умілих рук садівників та зодчих минулого і занурюються у дивовижний світ дерев-гігантів – зелених патріархів дендропарку “Олександрія”. Друге видання доповнено відомостями про вікові дерева дендропарку, які не ввійшли до основного екскурсійного маршруту, але становлять великий науковий інтерес. Для науковців, біологів, дендрологів, екологів, професійних екскурсоводів, студентів та широке коло читачів.
*Кадастр вікових видатних дерев дендропарку “Олександрія” НАН України : довідник / С.І. Галкін, Н.В. Драган, Н.М. Дойко, І.Л. Мордатенко. – Біла Церква, 2015. – 36 с.
Кадастр вікових видатних дерев “Олександрії” створений з метою започаткування системи постійно обновлювальної інформації про видовий склад, чисельність, поширення, фітосанітарну характеристику вікових дерев, яка в подальшому буде використана для розробки бази даних всіх вікових дерев парку з елементами моніторингу їх стану. Для створення Кадастру на кожне видатне вікове дерево “Олександрії” був складений екологічний паспорт. Екологічний паспорт включає в себе вид дерева, його ботанічну та народну назву, місцезростання дерева в парку, стан дерева і наявні пошкодження, вік, таксаційні показники (висоту, діаметр і окружність стовбура, параметри крони), історію дерева та проведені охоронні заходи. Для студентів вищих навчальних закладів за спеціальністю “Садово-паркове господарство”, наукових працівників ботанічних установ, історико-природних заповідників, працівників дендропарків та лісівників, співробітників старовинних парків, спеціалістів зеленого господарства.
* Перспективний список деревних рослин для використання в озелененні Правобережного Лусостепу України / Н.С. Бойко, Н.М. Дойко, Н.В. Драган та ін. ; за ред. Н.С. Бойко, Н.М. Дойко. – Біла Церква : Білоцерківдрук, 2022. – 40 с.
У виданні представлено список видів та культиварів деревних рослин (783 таксонів), які пройшли успішне багаторічне випробування у колекціях Державного дендрологічного парку “Олександрія” НАН України та за результатами багаторічних спостережень за станом зелених насаджень в містах України – є перспективними для використання в озелененні населених пунктів та оточуючих територій у Правобережному Лісостепу України. Список подається латинською мовою за абеткою із зазначенням життєвої форми, основних декоративних якостей та корисних властивостей, можливості культивування в екотопах сучасного міста. Для ботаніків, дендрологів, паркознавців, спеціалістів у галузі озеленення, працівників природоохоронних установ, викладачів та студентів профільних вищих навчальних закладів, а також широкого кола зацікавлених читачів.
*Методичні рекомендації по закріпленню та озелененню схилів в дендропарках та парках загального користування (на прикладі Державного дендрологічного парку “Олександрія” НАН України) / І.Л. Мордатенко, Н.М. Дойко, Н.В. Драган, О.В. Силенко. – Біла Церква : Білоцерківдрук, 2020. – 48 с.
У методичних рекомендаціях представлено методику відновлення історичних паркових ландшафтів та добору рослин для формування насаджень в умовах складного рельєфу. Форма рельєфу є активною складовою об’ємної структури парку, яка вибудовує організацію його простору, а композиційні можливості рельєфу визначають візуальні взаємозв’язки частин парку та прямо впливають на відтворення паркових елементів – споруд, рослинності тощо. Колективом науковців дендропарку “Олександрія” НАН України розроблено оригінальну методику, яку можна використовувати під час відновлення історичних паркових ландшафтів, та підібрано асортимент рослин для формування насаджень в умовах складного рельєфу. Для спеціалістів з ландшафтної архітектури, місто- та паркобудування, фітомеліораторів, ботаніків, студентів профільних вищих навчальних закладів.
*Методичні рекомендації для проведення екскурсії : довідник / Н.С. Бойко, Л.В. Гандовська. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Біла Церква : ТОВ “Білоцерківдрук”, 2023. – 27 с.
У другому виданні довідника викладено доповнені та перероблені НПЦ методичні рекомендації для проведення ботаніко-історичної екскурсії дендрологічним парком “Олександрія” НАН України. Довідник розрахований на науковців, біологів, екологів, істориків, професійних екскурсоводів, краєзнавців, студентів, а також на широке коло читачів.
* Четверті Олександрійські читання : наукове видання : матеріали 2019 р. / НАН України, Держ. дендрол. парк “Олександрія” ; за ред. Н. Бойко. – Біла Церква : ТОВ “Білоцерківдрук”, 2019. – 35 с.
Видання знайомить читача з “Трав’янистою” дібровою старовинного парку “Олександрія” – одного з найкращих пейзажних шедеврів садівника Августа Єнса. Занурює у світ людей пов’язаних з резиденцією графів Браницьких “Олександрія” впродовж 1780-х – 1918 років. Також запропонована стаття про першого директора парку “Олександрія” Дубініна Георгія Володимировича. В брошурі представлена фоторетроспектива “Олександрія” очима відвідувачів. Для науковців, краєзнавців, істориків, студентів, усіх, хто цікавиться дендрологічним парком “Олександрія”.
Видання пройшли бібліотечний облік та науково – технічну обробку та передані до фонду галузевого відділу №1 для використання в навчальному процесі по підготовці фахівців профільних професій.