У науковій монографії
Транскордонні хвороби тварин: наукова монографія / Л.Є. Корнієнко та ін. За ред.. Л.Є. Корнієнко. – Харків: ФОП Бровін О.В. 2023. – 554 с.
викладено сучасні погляди на транскордонні хвороби тварин, потенціал яких призводить до негативних тенденцій із продовольчою безпекою у глобальному масштабі.
Автори:
Корнієнко Леонід Євгенович,
Чечет Ольга Миколаївна,
Уховський Віталій Вікторович,
Мороз Олександр Анатолійович,
Царенко Тарас Михайлович,
Герілович Антон Павлович,
Романько Марина Євгенієвна,
Карпуленко Максим Сергійович,
Маковська Ірина Федорівна,
Ненич Наталія Павлівна,
ґрунтуючись на наукових працях авторитетних науковців і сучасних розробках щодо розповсюдження і профілактики транскордонних захворювань, використавши більше як 1394 літературних джерел спеціальної літератури з цих питань, розкривають значення цих хвороб в епізоотології, наводять загальні закономірності й тенденції їх поширення, розкривають сучасні відомості про збудників цих захворювань, описують питання нинішнього стану боротьби з ними.
Зміст книги складається з розділів за назвою транскордонних інфекційних захворювань, які можуть легко перетинати кордони, на основі рекомендацій провідних дослідників із цієї тематики ( Clemmons E.A. et al., 2021), а також з урахуванням установок ФАО та МЕБ:
АФРИКАНСЬКА ЧУМА КОНЕЙ,
АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ,
БЛИЗЬКО – СХІДНИЙ РЕСПІРАТОРНИЙ СИНДРОМ,
БЛУТАНГ (КАТАРАЛЬНА ГАРЯЧКА ОВЕЦЬ),
ВЕНЗИКУЛЯРНА ХВОРОБА СВИНЕЙ,
ВЕЗИКУЛЯРНИЙ СТОМАТИТ,
ВІСПА ОВЕЦЬ І КІЗ,
ГАРЯЧКА ДОЛИНИ РІФТ,
ГЕМОРАГІЧНА СЕПТИЦЕМІЯ, ВИСОКО ПАТОГЕННИЙ ГРИП ПТИЦІ,
ЗАРАЗНИЙ ВУЗЛИКОВИЙ ДЕРМАТИТ,
КЛАСИЧНА ЧУМА СВИНЕЙ,
КОНТАГІОЗНА ПЛЕВРОПНЕВМОНІЯ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ,
НЬЮКАЛЬСЬКА ХВОРОБА ПТИЦІ,
ЧУМА ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ,
ЧУМА ДРІБНИХ ЖУЙНИХ,
ЯЩУР.
Щодо кожного транскордонного захворювання доволі детально надана характеристика збудника, особливості перебігу, нинішня епізоотична ситуація. Викладено новітні методи діагностики й диференційної діагностики, розкриті питання профілактики й боротьби з цими хворобами, як в Україні, так і в світі.
До змісту також включено: ВСТУП, СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ( с. 392 – 515) та ДОДАТОК кольорових ілюстрацій ( с. 517 – 552).
Монографія рецензована О.О. Напненком (кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник, завідувач Національного центру штамів мікроорганізмів Державного науково – контрольного інституту біотехнології та штамів мікроорганізмів) та В.Л. Коваленко (доктор ветеринарних наук, професор, головний науковий співробітник науково – дослідного вірусологічного відділу Державного науково – дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно – санітарної експертизи). До видання затверджено вченою радою ДНДІЛДВСЕ (протокол №7 від 29.12.2023).
Наукова монографія розрахована на спеціалістів районних і обласних управлінь, лікарень ветеринарної медицини, слухачів інститутів і факультетів післядипломного навчання, викладачів та студентів факультетів ветеринарної медицини вищих навчальних аграрних закладів і загал практичних фахівців ветеринарної медицини.