В ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), розташованої на території України, сталася найбільша в історії людства і найстрашніша за наслідками техногенна аварія: на четвертому енергоблоці станції відбулися два теплові вибухи, які повністю зруйнували реактор, у результаті чого відбулось виверження радіоактивних речовин. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. Території багатьох країн накрили хмари з небезпечними радіоактивними ізотопами, які осідали на землю, проникали у воду. Серед колишніх республік радянського союзу Україна постраждала найбільше. Ще й досі наслідки цього відчувають на собі і природа, і люди.
Тисячі українських пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків з перших хвилин мужньо та самовіддано взяли участь у ліквідації аварії, від подальшого розповсюдження радіації та її згубного впливу. Усвідомлюючи всю складність ситуації, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони стали на захист життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті. Щоб приборкати пожежу, локалізувати витік радіації на Чорнобильській АЕС та подолати її наслідки у наступні роки, знадобилися зусилля 600 тисяч людей. Ми завжди будемо їм за це вдячні – і держава, і прості громадяни, і врятований ними світ.
Інформація про Чорнобильську катастрофу має передаватися від покоління до покоління. Молодь повинна знати правдиві факти, причини, масштаби та наслідки аварії, її хронологію. Та головне пам’ятати тих, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також вшановувати ліквідаторів аварії, які у страшний 1986 рік першими ступили в атомне полум`я.
Щорічно в Білоцерківському НАУ проходять заходи, приурочені роковинам Чорнобильської трагедії. Наукова бібліотека долучається до відзначення 38-і роковини Чорнобильської катастрофи та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф і пропонує Книжкову виставку «Чорнобильська катастрофа: події, факти, цифри», Інтерактивний кейс «Чорнобильська катастрофа: Факти проти фейків» та Віртуальний бібліографічний огляд «Чорнобиль немає минулого часу», останній з яких можна переглянути в розділі Діяльність бібліотеки.Віртуальні бібліографічні огляди