![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/Акція-відправка-Головна.jpg)
З гордістю за університетську спільноту підводимо підсумки проведення акції по збору української літератури «Один студент – одна книжка для Херсона»,яка проходила в Білоцерківському національному аграрному університеті протягом березня-травня 2024 року. Інформація ТУТ
Академічна родина Білоцерківського НАУ вкотре підтвердила важливість єднання навколо добрих справ. Ініційована Міністерством освіти та науки України акція (в межах проєкту «Українська книга в укриттях Херсонщини» молодіжної ініціативи херсонців Book Shelter) у БНАУ розпочалася з доручення ректор Шуст Олени Анатоліївни для наукової бібліотеки. Оскільки ініціатива бере свій початок від студентської спільноти Херсону, було залучено до інформування про збір літератури студентське самоврядування університету.
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/АкціяХ2-1024x576.jpg)
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/Акція-студенти-фвм-1024x768.jpg)
Важливу роль в розвитку потенціалу акції відіграла проректор з наукової та інноваційної діяльності Варченко Ольга Миронівна, сприяючи долученню до благодійного збору науково-педагогічних працівників університету шляхом взаємодії з деканатами.
Збір літератури для укриттів Херсонщини першими крупними надходженнями відкрили студенти та науково-педагогічні працівники Агробіотехнологічного факультету на чолі з деканом Хахулою Валерієм Семеновичем.
Деканат економічного факультету під керівництвом декана Паски Ігора Миколайовича та його заступника Заболотного В’ячеслава Сергійовича організовував внутрішньо факультетський збір літератури з щотижневими надходженнями до центрального пункту збору в галузевому відділі наукової бібліотеки.
Інші факультети також активно долучилися до збору літератури у своїх галузевих відділах бібліотеки, звідки літературу доставляли до основного пункту – в виставковій залі наукової бібліотеки центрального корпусу БНАУ.
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/АкціяХ5-1024x576.jpg)
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/АкціяХ6-1024x576.jpg)
Було зібрано немало класичної, сучасної української літератури та світової художньої літератури українською мовою. Також, переймаючись труднощами перебування в укриттях юних жителів Херсонщини, учасники акції подарували багато дитячих книжок – від енциклопедій до креативних книжечок-забавлянок, коміксів, розмальовок. В дар від університету зібрали масив наукової, навчальної та методичної літератури.
Щирі та теплі емоції сповнювали організаторів та учасників акції – особливо щемливими були моменти, коли студент (принісши книгу та залишаючи між її сторінок записку із побажаннями для херсонців, що її прочитають) ділився власним досвідом: чим свого часу наповнила його ця книга та який важливий урок для себе він отримав прочитавши її.
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/АкціяХ8-1024x576.jpg)
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/АкціяХ7-576x1024.jpg)
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/АкціяХ9-1-576x1024.jpg)
На зустрічі з нагоди завершення акції «БНАУ – Херсонщині» ректор університету О. А. Шуст подякувала учасникам акції за активність та небайдужість до людей, які знаходяться під щоденними ворожими обстрілами. Дивитися ТУТ
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/АкціяХ4-1024x592.jpg)
Завдяки допомозі голови профспілкового комітету Недашківського Володимира Михайловича було відправлено поштою колективний дар української книги від університету вагою більше 100 кг.
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/Акція-відправка-1024x576.jpg)
Однак набагато більше заважили душевне тепло та турбота, яку вклав кожен студент, кожен співробітник університету, подарувавши дорогі для себе книги з власних бібліотек. Студенти поділилися з жителями Херсонщини не просто книгами – ділилися частинкою себе, єднаючись з тими, хто прочитає подаровані ними книги, невидимою енергетичного ниточкою, яка врешті вишиває узор національної єдності та взаємопідтримки українців.
Під час проходження Акції були зроблені фотографії, з яких завідуючою галузевим відділом Гурською Ю.М. змонтований відеоролик. Дивитися ТУТ