Наукова бібліотека одним із ключових напрямків своєї роботи декларує культурну та інформаційно-просвітницьку діяльність. На тлі повномасштабного вторгнення російських військ до України питання боротьби на всіх фронтах, включаючи інформаційний, постало з новим рівнем актуальності. Тому діяльність бібліотек, пов’язана з трансформацією українського інформаційного простору набула більш значущих масштабів.
У березні 2023 р. Кабінет міністрів України ухвалив Стратегію розвитку читання, мета якої – формувати звичку та потребу читати – як обов’язковий компонент життєвої стратегії, поліпшувати читацьку грамотність і сприяти розвитку інтелектуального потенціалу громадян. Реалізація Стратегії розвитку читання — необхідна умова забезпечення національної безпеки України, оскільки саме формування стійкого інтересу до читання якісного українського інформаційного продукту стає потужною зброєю проти російської агресії.
Тези, викладені у Стратегії розвитку читання, мають на меті реанімацію національної інформаційної інфраструктури, її очищення та актуалізацію відповідно до вимог часу. Дані процеси було запущено раніше. Так 2022 року за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України було створено консультативно-дорадчий орган – Раду з питань розвитку бібліотечної справи, одне із завдань якої – розробити механізм вилучення пропагандистської літератури з бібліотечних фондів та її заміщення якісною літературою та книжками українських видавництв. Цей орган розробив Рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України.
Відповідно до цих рекомендацій наукова бібліотека Білоцерківського національного аграрного університету реалізувала перший етап актуалізації фонду художньої літератури. Було створено комісію, яка детально проаналізувала відібрану працівниками бібліотеки частину фонду абонементу художньої літератури, та ініціювала вилучення застарілої за змістом, матеріально зношеної та втраченої користувачами літератури.
Відповідно до вимог другого етапу актуалізації фондів наукова бібліотека, наповнюючи фонд художньої літератури якісною українською книгою, закликає студентів, випускників та працівників університету також доєднатися до цього процесу в рамках бібліоакції «Подаруй університетській бібліотеці українську книгу». В рамках акції планується наповнити фонд абонементу художньої літератури сучасною українською літературою, українськими перекладами популярної світової літератури, книгами українських видавництв.
Першою дарувальницею, що підтримала заклик бібліотеки, стала Світлана Іванівна Тарануха, асистент кафедри мікробіології та вірусології, факультет ветеринарної медицини. Світлана Іванівна передала чималу кількість нових українських книг з власної колекції до університетської бібліотеки, з переконанням, що читання гарних, «розумних» книг допомагають в скрутних життєвих ситуаціях та надихають і дарують насолоду в прекрасні моменти.
Дякуємо щедрій дарувальниці та запрошуємо всіх членів університетської спільноти приєднатися до бібліоакції та збагатити бібліотеку університету якісною українською літературою, сприяючи таким чином процвітанню української мови, підвищенню загального соціокультурного рівня читачів бібліотеки, зростанню масштабів інтелектуальних пошуків молоді.
Бібліотека завжди допомагала своїм користувачам: одержати знання, знайти відповіді на питання, цікаво провести час за читанням приємної книги – тепер настав час допомогти бібліотеці! Подарувавши бібліотеці книгу – ви підіймаєте престиж бібліотеки як структурного підрозділу навчального закладу, сприяючи підвищенню рівня активності Білоцерківського національного аграрного університету в суспільному житті та науці.
Завідуюча галузевим відділом НБ
Гурська Ю.М.