В Україні невпинними темпами зростає кількість селянських (фермерських) господарств і садово – огородніх товариств. Велика частка з них спеціалізується на вирощуванні плодових і овочевих рослин з метою забезпечення як власних, так і для продажу на внутрішньому, а в окремих випадках і на зовнішньому ринку.
Для підвищення ефективності фермерських господарств потрібно мати певні знання і навики. Уміння створювати для культурних рослин необхідні умови – обов’язкова вимога для одержання високих урожаїв.
Помічником для успішного ведення на присадибних ділянках і полях фермерських (селянських) господарств плодівництва, овочівництва і окремих галузей тваринництва може стати нововидана книга:
Порадник із плодівництва, овочівництва та тваринництва для сільських господарів українців / І.Д. Примак, Н.М. Присяжнюк, Л.А. Шубенко, С.М. Кубрак, Н.М. Федорук, Н.М. Горчанок, В.В. Леус, Я.О. Мулєнок, І.І. Поротікова. – Вінниця : Твори, 2024. – 416 с.
в якій автори намагались в стислій, лаконічній і доступній формі висвітлити практичні поради, що стануть в нагоді фермерам, власникам особистих підсобних господарств, членам садівничо – городніх кооперативів тощо.
Зміст посібника включає в себе ВСТУП та КАЛЕНДАР СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ РОБІТ У ПЛОДІВНИЦТВІ ТА ОВОЧІВНИЦТВІ, в якому наведено щомісячний план проведення обов’язкових агротехнічних заходів за вирощування плодових і овочевих культур. Їх підготували І.Д. Примак, Л.А. Шубенко, С.М. Кубрак – науковці Білоцерківського національного аграрного університету, В.В. Леус та Я.О. Мулєнок (Державний біотехнологічний університет).
У другому розділі ТВАРИННИЦТВО, підготовленого авторами – Н.М. Присяжнюк, Н.М. Федорук (Білоцерківський національний аграрний університет) та А.В. Горчанок, І.І.Портнікова (Дніпровський державний аграрно – економічний університет), стисло викладені питання виробництва продукції вівчарства, птахівництва, скотарства, кролівництва, бджільництва, рибництва.
Рецензенти:
Я.С. Цимбал – кандидат с.-г. наук, старший науковий співробітник (ННЦ «Інститут землеробства НААН України»);
І.В. Мартинюк – доктор с.-г. наук, доцент (ННЦ «Інститут землеробства НААН України»);
В.П. Коваленко – доктор с.-г. наук, професор (НУБіП України).
Видання рекомендовано до друку Вченою радою Білоцерківського національного аграрного університету як навчальний посібник (протокол № 11 від 27 грудня 2022 року).