У боротьбі із шкідливими організмами сільськогосподарських культур, селекція стійких сортів та гібридів є найбільш ефективним методом, одночасно є досить складним і важким завданням. Створення та впровадження у виробництво нових продуктивних сортів та гібридів сільськогосподарських культур з підвищеною комплексною стійкістю проти шкідливих організмів дасть змогу в майбутньому зберегти врожайність зерна і звести до мінімуму забруднення довкілля пестицидами.
Дисципліна «Генетика імунітету рослин проти хвороб та шкідників» всебічно вивчає генетичні основи паразитизму фітопатогенних мікроорганізмів, їх специфічність і мінливість, загальну характеристику та особливості взаємовідносин шкідників з рослинами, форми та генетичні механізми стійкості рослин проти шкідливих організмів, селекцію рослин на імунітет.
Відповідно до програми даної навчальної дисципліни авторами В.Я.Сабадин, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур БНАУ, Н.С.Дубовик, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур БНАУ, Т.П.Костина, кандидат с.-г. наук, керівник напрямку відділу насіння ТОВ «БАСФ Т.О.В.» уклали навчальний посібник для практичних занять та самостійної роботи:
Генетичні основи селекції рослин на імунітет проти хвороб та шкідників: навчальний посібник (для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія») / укладачі В.Я.Сабадин, Н.С.Дубовик, Т.П.Костина.- Біла Церква, 2024.- 132с.
В посібнику зібрані і систематизовані методичні матеріали, які сприятимуть освоєнню здобувачами вищої освіти практичних навичок і впровадженню сучасних знань у підготовці зі створення й оцінювання вихідного матеріалу польових культур та організації селекції на імунітет в обсязі необхідному для спеціалізованої професійної роботи у селекції сільськогосподарських культур.
Зміст навчального посібника включає в себе Передмову. Очікуванні результати навчання. Форми поточного та підсумкового контролю, 2 змістових модулів:
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. Генетичні основи імунітету рослин проти шкідливих організмів складається із 3-х тем та Тестових завдань для підсумкового контролю знань до 1 модулю;
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. Методи створення та оцінка вихідного матеріалу польових культур для селекції на стійкість проти шкідливих організмів має 5 тем і також Тестові завдання для підсумкового контролю знань до 2 модулю
та Списку літератури.
Слід зазначити, що до кожної теми автори пропонують Літературу і Контрольні питання та кольорові фото.
Рецензенти: Шушківська Н.І., кандидат с.-г. наук, доцент кафедри технологій в рослинництві та захисту рослин;
Горновська С.В., кандидат с.-г. наук, доцент кафедри технологій в рослинництві та захисту рослин.
До видання навчальний посібник рекомендований вченою радою Білоцерківського національного аграрного університету (Протокол №4 від 24.05.2024 р.)