Променева діагностика є визнаною у ветеринарній медицині. За її допомогою встановлюється до 90% діагнозів. Щорічно в Україні виконують велику кількість радіологічних досліджень у ветеринарній практиці. Своєчасність та правильність встановленого діагнозу значною мірою залежать від обґрунтованості проведення радіологічного дослідження та адекватного вибору методу променевої діагностики.
Беручи до уваги важливість питання, науковці Білоцерківського національного аграрного університету, лікарі ветеринарної медицини на практичному досвіді розробили, з урахуванням нормативних документів та особливостей ветеринарної медицини та видали навчальний посібник, в якому виклали обґрунтовані рекомендації до призначення адекватного радіологічного дослідження в конкретній клінічній ситуації:
Променева діагностика у ветеринарній медицині: навчальний посібник / А.М.Семенець, В.В.Сахнюк, М.Г.Ільніцький, М.В.Утеченко. – Біла Церква, 2022. – 176с.
Метою видання є підвищення ефективності застосування променевої діагностики у ветеринарній практиці та наближення вітчизняної радіології до європейської, зниження шкідливого впливу електромагнітних полів та іонізуючого випромінювання на пацієнтів і лікарів.
Використання цього посібника дасть змогу підвищити фаховість лікарям ветеринарної медицини, клініцистам скоротити час на встановлення точного діагнозу, зменшити кількість необґрунтованих радіологічних обстежень та оптимізації променевої діагностики.
Автори:
Семенець Андрій Миколайович, лікар ветеринарної медицини, лікар візуальної діагностики;
Сахнюк Володимир Володимирович, доктор ветеринарних наук, професор;
Ільніцький Микола Григорович, доктор ветеринарних наук, професор;
Утеченко Микола Валентинович, кандидат ветеринарних наук, доцент сподіваються, що посібник допоможе клініцистам якнайкраще використовувати можливості радіологічного обладнання за діагностики захворювань у пацієнтів, а також сприятиме впровадженню радіологічних методів дослідження у клініках ветеринарної медицини.
Крім Тематичних розділів з рекомендаціями, способами і методами дослідження, порадами, словника ультразвукових термінів зміст видання також включає в себе Передмову, Список умовних скорочень, Вступ, Список використаної літератури.
В Післямові Автори запрошують ветеринарних лікарів загальної практики та візуальних діагностів до обговорення та подальшої співпраці з питань розвитку та впровадження новітніх методів візуалізації у ветеринарній практиці.
Рецензенти:
С.В.Рубленко, доктор ветеринарних наук, професор (Білоцерківський національний аграрний університет);
Л.Г.Слівінська, доктор ветеринарних наук, професор (Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнології ім.С.З.Гжицького).
Навчальний посібник «Променева діагностика у ветеринарній медицині» також розрахований на викладачів і студентів факультетів ветеринарної медицини вищих навчальних аграрних закладів. До друку рекомендовано Вченою радою Білоцерківського національного аграрного університету (протокол №8 від 28.09.2021 р.)
Автори вдячні ректору Шуст О.А. за допомогу в видавництві посібника.