21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи і вшановують подвиги наших героїв, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод українського народу.
Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го, коли на столичний Майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни – щоб захистити своє право на чесні вибори (2004р.) та щоб відстояти свою гідність і європейське майбутнє (2013р.). Рушійною силою революцій, їх основою була смілива і небайдужа студентська молодь.
21 листопада 2024 року відзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції, першого Майдану в історії незалежної України, який істотно вплинув на формування національної свідомості громадян України, демократизацію суспільства, та завдяки якому набуло вирішального для подальшого становлення української нації досвіду.
Революція гідності або Євромайдан — це продовження боротьби громадян України за право самим визначати своє майбутнє та майбутнє своєї держави. Загроза цілковитої втрати незалежності і перетворення України на вотчину Росії через відмову від євроінтеграції під тиском кремля вивели людей на майдан по всій країні 21 листопада 2013 року.
Помаранчева революція та революція Гідності сприяли збереженню Незалежності України та сформувало українську націю, здатну сьогодні боронити державність зі зброєю в руках. У вогні Майданів загартувалися чимало тих, хто навесні 2014 року добровольцем вирушив із Майдану на український Схід, щоб захистити його від російської агресії. А в лютому 2022 року під час широкомасштабного вторгнення став на захист України від російської навали і вже 1000 днів стійко і відважно відстоюють свободу і незалежність України.
Не дивлячись на всі труднощі Українці вистоять, здолають ворога і, зрештою, переможуть, бо ми свободолюби вий і героїчний Народ! “Нас не подолати”! – саме під таким гаслом цьогоріч відбувається святкування Дня гідності та свободи.
Наукова бібліотека Білоцерківського НАУ підготувала книжкову виставку «В ім’я Свободи та Незалежності», на якій представлена тематична література та підготувала бібліографічний огляд « Збережемо історію боротьби за гідність і свободу». Дивитися ТУТ
Продовжуючи традицію гідного життєвого вибору студенти БНАУ читають літературу про революційні події, зберігаючи пам’ять про тих, хто змінював майбутнє України.
Завідуюча галузевим відділом наукової бібліотеки Юлія Миколаївна Гурська разом з студентами університету – учасниками вокального ансамблю “Паляниця” (керівник Н.В.Булей) створили відеороботу “Гідність і свобода викарбувані в серцях українців” Дивіться і слухайте ТУТ