На даний час відбувається активна інтеграція української науки в глобальний дослідницький простір. Тож важливо не тільки проводити якісні дослідження, а й гідно представляти їх в електронному середовищі потрібній аудиторії.
Для комунікації та співпраці між вітчизняними та зарубіжними колегами, вченому важливо мати особистий профіль в найпопулярніших спеціалізованих наукових сервісах. Це надає можливість ділитися своїми напрацюваннями, формувати статус науковця та підготувати плідне підґрунтя для успішної наукової діяльності. Наявність активних досягнень та високих показників, які можна відслідкувати на особистій сторінці дослідника, допомагає йому впевнено рухатися в його сфері.
Наряду з цим доведена необхідність та важливість ідентифікації вчених, яка використовується у багатьох дослідницьких процесах, в тому числі при направленні до редакції публікацій, участі в конференціях і при подачі документів на гранди та інше. Унікальний 16-ти цифровий код, присвоєний системою персоніфікації ORCID, дозволяє швидко і безпомилково встановлювати особистість, ідентифікувати результати наукових робіт, написаних різними вченими з однаковими іменами та прізвищами.
Вимога наявності ідентифікатора науковця висувається редакціями міжнародних видавництв, організаторами конференцій, надавачами грантів далеко не завжди, але вже стає дуже популярною. Це зручно, в тому числі і в організаційних цілях.
Зважаючи на це, завдячуючи організаційній роботі Ольги Миронівни Варченко, проректора з наукової та інноваційної роботи та Олени Ігорівни Василенко, завідуючої відділом аспірантури та докторантури, 25 листопада наукова бібліотека Білоцерківський національний аграрний університет провела Тренінг з реєстрації в системі ORCID для аспірантів 1 року навчання в індивідуальному режимі.
Головченко Олена Олександрівна, фаховий бібліотекар відділу Бібліотечно – інформаційних технологій, протягом всього дня детально знайомила кожного здобувача наукового ступеня доктора філософії з популярною міжнародною системою ORCID за допомогою якої проводиться персональна ідентифікація дослідника- автора, посилаючись на власну презентацію http://rep.btsau.edu.ua/bitstream/BNAU/12573/1/ORCID.pdf .
Учасники тренінгу прослухавши інформацію, з-за допомоги Олени Олександрівни зареєструвалися в Системі, заповнивши відповідну онлайн-форму та отримали 16 –ти значний цифровий код, який відобразився в автоматично створеному профілі, у відповідних полях якого також потрібно було внести інформацію про себе (біографію, місце роботи, освіту,професійну діяльність, додаткову електронну адресу та інше).
Тренінг пройшов активно, з зацікавленістю учасників та результативно. Аспіранти здобули додаткові необхідні знання та навички.