
Вченою радою Білоцерківського національного аграрного університету затверджено (протокол №6 від 28.06.2024 р.) навчально – методичний посібник:
Гаюк Н.В., Цехмістренко С.І., Селезньова О.О. Основи електрохімії: навч. – метод. посіб. Біла Церква, 2025. 132 с. ,
розробленого спеціально для студентів напряму підготовки 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (Агробіотехнологічний факультет).
Цей посібник є результатом багаторічної роботи провідних фахівців у галузі електрохімії.
Автори видання – науково-педагогічні працівники кафедри Хімії, Біолого – технологічний факультет:
Гаюк Надія Володимирівна, доктор філософії, доцент кафедри хімії
Цехмістренко Світлана Іванівна, доктор с.-г. наук, професор, завідувачка кафедри хімії
Селезньова Олександра Олександрівна, кандидат біологічних наук, асистент кафедри хімії
мали на меті – надати читачам глибоке розуміння фундаментальних принципів та практичних аспектів цієї важливої науки.
Електрохімія – це галузь хімії, яка вивчає взаємозв’язок між електричними та хімічними явищами. Вона лежить в основі багатьох сучасних технологій, від виробництва до створення новітніх матеріалів. У світі, де технології розвиваються з неймовірною швидкістю електрохімія відіграє ключову роль у вирішенні глобальних проблем, таких як зберігання енергії, розробка екологічно чистих джерел енергії та створення нових матеріалів з унікальними властивостями.
Одночасно електрохімія тісно пов’язана з іншими галузями науки й техніки. У посібнику показано ці зв’язки й демонстрація, як знання з електрохімії застосовуються в електроенергетиці, електротехніці, матеріалознавстві та інших галузях.
Даний посібник складається з чотирьох основних розділів, кожен з яких висвітлює ключові аспекти електрохімії, зокрема розчини електролітів, електрохімічні процеси, електроліз та корозія металів.

У першому розділі «ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ЕЛЕКТРОХІМІЇ. РОЗЧИНИ ЕЛЕКТРОЛІТІВ” розглянуто основні положення електрохімії та теорії розчинів електролітів, що необхідно для засвоєння основ електрохімії.
У другому розділі «ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ПРОЦЕСИ» висвітлено механізми електрохімічних процесів, описано будову та роботу гальванічного елемента, а також інших хімічних джерел струму промислового значення.
Третій «ЕЛЕКТРОЛІЗ» і четвертий «КОРОЗІЯ МЕТАЛІВ» розділи присвячені розгляду електролізу розплавів та розчинів солей, корозії металів та способам їх захисту від корозії.
Кожний розділ завершується контрольними запитаннями та завданнями для самостійної роботи. Це дасть студентам змогу оцінити рівень засвоєння матеріалу та виявити аспекти, які потребують додаткової уваги.
Рецензенти навчально – методичного посібника:
Трегуб М.І., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Білоцерківського національного аграрного університету;
Михайленко О.В., кандидат хімічних наук, доцент кафедри супрамолекулярної хімії Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Автори надіються, що знання, отримані з цього посібника, стануть студентам, випускникам міцним фундаментом для майбутньої кар’єри та допоможуть їм стати частиною інноваційних процесів у фаховій галузі.