
Вийшло з друку нове видання:
Цехмістренко С.І., Цехмістренко О.С., Недашківський В.М. Хімія меду та продуктів бджільництва: навч. посіб. – Біла Церква, 2025. 198 с.
Автори:
Цехмістренко Світлана Іванівна, доктор с.-г. наук, професор кафедри хімії,
Цехмістренко Оксана Сергіївна, доктор с.-г. наук, доцент кафедри харчових технологій і технологій переробки продукції тваринництва,
Недашківський Володимир Михайлович, доктор с.-г. наук, професор кафедри технології кормів, кормових добавок і годівлі тварин – науково – педагогічні працівники Біолого – технологічного факультету БНАУ.
Рецензентами навчального видання стали провідні вчені:
Постоєнко В.О., доктор с.-г. наук, професор, директор ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича», член-кореспондент НААН;
Богатко Н.М., доктор ветеринарних наук, професор, завідуюча кафедри ветеринарно-санітарної експертизи та лабораторної діагностики Інституту післядипломного навчання керівників і спеціалістів ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ;
Михайленко О.В., кандидат хімічних наук, доцент кафедри супрамолекулярної хімії Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка
До видання навчальний посібник затверджено вченою радою Білоцерківського національного аграрного університету (протокол №2 від 13 березня 2025 р.)


Мета посібника – задовольнити потребу у всеосяжному міждисциплінарному огляді хімії меду та інших продуктів бджільництва: пилку, прополісу, віску, перги, маточного молочка та бджолиної отрути. У посібнику представлено глибокий аналіз сучасних досліджень у галузі біохімії, фізичної хімії та технологій використання продуктів бджільництва. Особливий акцент зроблено на механізмах формування біологічно активних компонентів, їхній молекулярній дії та практичних аспектах застосування у таких галузях, як медицина, фармакологія, косметологія та харчова промисловість. Викладено детальний розгляд методів аналізу, таких як хроматографія, мас-спектрометрія та спектроскопія, забезпечує дослідників інструментами для точного вивчення складу та властивостей цих унікальних природних продуктів.
Вся інформація структурована в об’ємному змісті видання: Передмова, 15 Розділів, Ключові напрямки подальших досліджень, Література, Короткий словник біологічних термінів, Предметний покажчик.



Автори впевнені, що посібник стане корисним для студентів, аспірантів, науковців, фахівців та тих, хто прагне поглибити свої знання з хімії аграрного сектору, безпосередньо, з новітніх теорій і концепцій у вивченні біохімічних процесів, котрі лежать в основі формування меду та інших продуктів бджільництва.