
З метою підвищення обізнаності про важливість розвитку галузі бджільництва та вжиття заходів для забезпечення збереження бджіл на благо всього людства, в 2018 році Генеральною Асамблеєю ООН було офіційно проголошено «Всесвітній день бджіл», який відтоді відзначається щорічно 20 травня.
Бджоли – одні з найважливіших істот на нашій планеті, без яких неможливе нормальне функціонування екосистем та сільського господарства. Вони є ключовими запилювачами: близько 75% сільськогосподарських культур потребують запилення, яке переважно забезпечують саме бджоли. Окрім цього, бджоли підтримують біорізноманіття, адже сприяють розмноженню рослин, які є основою для існування багатьох тварин і птахів.
Продукти бджільництва – мед, віск, прополіс, перга й маточне молочко – мають лікувальні властивості та широко використовуються в медицині, косметології та харчовій промисловості.
Відзначаючи День бджіл, який покликаний підвищити обізнаність про їх незамінну роль у забезпеченні здорової екосистеми нашої планети, також робиться акцент на питання збереження й захисту бджіл та актуальну проблему останнього часу в усьому світі – вимирання бджіл. На сьогодні науковці Білоцерківського національного аграрного університету також зосереджують свою увагу на новітніх дослідженнях у бджільництві, нових підходах в збереженні здоров’я та захисті медоносних бджіл в Україні. Результатами наукових пошуків стають публікації та видання за тематики дослідження.


Приємно, що під час відзначення «Всесвітнього дня бджіл», наукова бібліотека отримала подарунок від завідувачки кафедри хімії (Біолого-технологічний факультет) Цехмістренко Світлани Іванівни – декілька примірників щойно виданого навчального посібника «Хімія меду та продуктів бджільництва».


Цехмістренко Світлана Іванівна, доктор с.-г. наук, професор кафедри хімії,
Цехмістренко Оксана Сергіївна, доктор с.-г. наук, доцент кафедри харчових технологій і технологій переробки продукції тваринництва,
Недашківський Володимир Михайлович, доктор с.-г. наук, професор кафедри технології кормів, кормових добавок і годівлі тварин
впевнені, що посібник стане корисним для студентів, аспірантів, науковців, фахівців та тих, хто прагне поглибити свої знання з хімії аграрного сектору, безпосередньо, з новітніх теорій і концепцій у вивченні біохімічних процесів, котрі лежать в основі формування меду та інших продуктів бджільництва.
Вдячні авторам-науковцям Білоцерківського НАУ й особисто С.І.Цехмістренко за плідну публікаційно – видавничу діяльність та поповнення бібліотечного фонду актуальною літературою. Детально про навчальний посібник дивитися в розділі Нові надходження: