
Василь Михайлович Хрик народився 4 серпня 1956 року в с. Залісся Тернопільської області, Чортківського району, де закінчив середню школу. Після навчання в Кременецького лісотехнічного технікуму (1971 – 1975 рр.) отримав спеціальність «Технік лісового господарства».
З 1978 по 1983 рр. – період навчання в Українській сільськогосподарській академії за спеціальністю «Інженер лісового господарства».
Трудову діяльність розпочав з 1975 року на Північному лісовпорядному підприємстві на посаді помічника таксатора.
Протягом 1983 р. працює провідним інженером в/о «Укрдержлісопроект».
В 1984-1989 рр. працює в Білоцерківському Держлісгоспі помічником лісничого, лісничим, інженером лісового господарства.
В 1995-2014 рр. – інженером, провідним інженером в Українському лісовпорядному господарстві, Українській лісовпорядній експедиції.
Науково – педагогічну діяльність в Білоцерківському національному аграрному університеті Хрик В.М. розпочав в 2008 році з посади завідувача навчально-дослідного лісового господарства та з 2009 року асистента кафедри садово-паркового господарства та лісництва Агробіотехнологічного факультету.
У 2011 р. захистив дисертацію на тему: «Протиерозійні властивості соснових насаджень на яружно-балкових системах центральної частини Придніпровського Правобережного Лісостепу» на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.03.01 «Лісові культури та фітомеліорація».
В 2013 році отримав вчене звання доцента кафедри лісництва, ботаніки і фізіології рослин.
Протягом всього часу проявляє себе здібним викладачем і науковцем. Досвід роботи на виробництві давав гарні результати під час практичної професійної підготовки студентів. Проведені Василем Михайловичем на високому рівні лабараторно-практичні заняття та лекції знаходили гарні відгуки у студентів та високу оцінку викладачів факультету. Водночас він активно працює над написанням навчально-методичної, наукової літератури.
В 2019 р. Хрик В.М. призначений в.о. завкафедри лісництва, ботаніки і фізіології рослин, а в 2020 р. – завідуючим кафедри лісового господарства.
У науковому доробку понад 100 наукових навчально-методичних праць.
Хрик В.М. є співавтором монографій: «Атлас фітоіндикаторів типів лісорослинних умов Лісостепу України» (2013 р.), «Протиерозійні лісові насадження яружно-балкових систем» (2013 р.), «Атлас фітоіндикаторів типів лісорослинних умов Степу України» (2015 р.), «Відтворення лісів та лісова меліорація в Україні: витоки, сучасний стан, виклики сьогодення та перспективи в умовах антропоцену» (2019 р.); науково–навчальних посібників: «Агролісомеліорація: практикум (2011 р.), «Основи лісорозведення та лісовідновлення» (2014 р.), «Захисне лісорозведення (історичний аспект)» (2017 р.), «Науково-теоретичні основи рекультивації техногенно порушених ландшафтів» (2021 р.), «Настанови з лісомеліоративного впорядкування захисних лісових насаджень лінійного типу» (2023 р.), «Деревинознавство з основами лісового товарознавства і стандартизації лісової продукції» (2023 р.), «Лісова пірологія» (2024 р.), «Сталий розвиток лісового господарства» (2024 р.) та інш.
У 2022 році захистив докторську дисертацію на тему: «Теорія і практика підготовки майбутніх фахівців лісового господарства до професійної діяльності», спеціальність 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти».
Науковий керівник ініціативної НДР по темі: «Комплексне дослідження вікових деревостанів та дерев», державний реєстраційний номер: 0124U003613.
Сфера наукових інтересів: захисне лісорозведення, лісова таксація, лісовпорядкування, теоретико-методичні засади професійної підготовки майбутніх фахівців лісового господарства.
В.М. Хрик постійно підвищує свою кваліфікації:
Інститут післядипломного навчання БНАУ. Семінар «Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності». Свідоцтво СПК 00493712/083/20/21 від 27.02.2021 р.
Міжнародне стажування в Чеській Республіці (Академія Хаспол), Сертифікат № 037-23/АН від 23.10.2023 р.
Стажування в умовах виробництва: філія «Білоцерківське лісове господарство» ДП «Ліси України» та ДСЛП «Київлісозахист» (щорічно).
Також він є членом громадської організації «Асоціація агролісівників України»,
членом методичної комісії Білоцерківського національного аграрного університету,
заступником голови Вченої ради агробіотехнологічного факультету Білоцерківського національного аграрного університету,
членом Вченої ради Білоцерківського національного аграрного університету.
Крім цього Василь Михайлович Хрик веде активну суспільну діяльність: був головою Білоцерківської районної державної адміністрації, депутатом Білоцерківської районної ради трьох скликань; зарахований до «Золотого фонду району» та внесений в Книгу почесних громадян Білоцерківського району.