28–29 лютого 2024 року у Білоцерківському НАУ проходила ІІІ міжнародна науково-практична конференція «Фізіолого-біохімічні та технологічні аспекти тваринництва», присвячена 95-річчю від дня народження вченого – біолога зі світовим ім’ям – Олексія Івановича Кононського.
На пленарному засіданні гості конференції ділилися спогадами про Олексія Івановича як науковця, педагога, наставника, , публіциста та популяризатора здорового способу життя.
О. І. Кононський – заслужений працівник вищої школи України, академік Української АН, доктор біологічних наук, професор Білоцерківського НАУ, засновник білоцерківської наукової школи в галузі гістології та біохімії, якого по праву охрестили корифеєм української біохімії.
Олексій Іванович був і залишається яскравою особистістю не тільки в Білій Церкві, області, Україні, а й у міжнародному науковому світі.
Свого часу він став академіком Нью-Йоркської АН і його ім’я увійшло до міжнародного рейтингу «Хто є хто» Великої Британії і Сполучених Штатів Америки, «Хто є хто в науці і техніці» та «Хто є хто в світі» Сполучених Штатів Америки, «Видатні вчені в ХХІ ст.» Кембридж, Велика Британія.
Крім цього є Членом Золотого фонду м. Біла Церква, почесним громадянином м. Сквира, довічним стипендіатом Президента України.
Науковець, викладач Олексій Іванович Кононський є автором/співавтором понад 250- ти наукових і науково-методичних робіт, у тому числі 15 підручників і навчальних посібників для вишів. І серед них – перший і єдиний в часи колишнього СРСР підручник «Гістохімія», а також «Біохімія тварин», «Фізична колоїдна хімія», «Органічна хімія» та інші.
Олексій Іванович володів ще одним талантом – художнім словом. З під його пера вийшло більше десятка публіцистичних і художніх творів, серед яких книги: «Відлуння Чорнобиля» (1996, 1997), «Герої народу безсмертні» (1998), «Дороги життя» (1998), «Наша гордість» (2000), «Здоровʼя, загартування і зимове купання» (2000), яка стала для читачів своєрідним дороговказом боротьби за власне здоров’я, «Таємниці мозку великих людей» (2002), історико-краєзнавче дослідження «Минуле і сучасне медицини Білої Церкви», написане у співавторстві з Г.Д. Ковбасюком і В.Г. Ковбасюком (2003), «Життя та вічність» (2005), «Серце хірурга» (2008) », в якій описані головні етапи життя і діяльності видатного хірурга, заслуженого лікаря України Григорія Ковбасюка та ін.
Авторські видання О.І. Кононського були представлені на книжковій виставці, яку презентувала наукова бібліотека (завідуюча відділом Н.В. Бабенко), приєднавшись до ювілейної Конференції.