Наукова бібліотека Білоцерківського НАУ надзвичайно вдячна науково – педагогічним працівникам Агробіотехнологічного факультету за активну передачу до бібліотечного фонду нової навчальної літератури.
Викладач кафедри землеробства, агрохімії та грунтознавства Войтовик Михайло Вікторович, кандидат с.-г. наук, подарував надзвичайно актуальні видання з питань збереження та відтворення родючості ґрунту, якими він займається у власному господарстві ТОВ «МРІЯ». З 2007 року в господарстві його керівник М.В.Войтовик впроваджує грунтоощадну систему землеробства No-till. Наукові технології, які розробляє і впроваджує науковець дає гарні результати – господарство входить до десятка районних лідерів за врожайністю пшениці в Білоцерківському районі Київської області. Зацікавленність в тому, що в господарстві в технічному забезпеченні відсутній плуг!
Михайло Войтовик сіє покривні культури
Про ТОВ «МРІЯ», філософський підхід до технології No-till власника та керівника Войтовика М.В., роль чергування (сівозмін) культур, використання пестицидів, обладнання та інше читайте в подарованому виданні:
Ґрунтозахисне та ресурсоощадне землеробство в Україні : навч.посібник. / Мумінджанов Х.А., Косолап М.П., Биков М.І. та ін. – Київ : НУБіП України, 2023. – 120 с.
Детально про навчальний посібник дивіться в розділі Нові надходження за посиланням: Видання для вивчення питань збереження та відтворення родючості ґрунту
Наступне видання, яке подарував Михайло Вікторович:
Системи зберігаючого землеробства: No-till і Strip-till : навчальний посібник для студ. Вищ. Навч. закл. /М.П. Косолап та ін.. – Київ: НУБіП України, 2023. – 377 с.
слугуватиме студентам Агробіотехнологічного факультету в вивченні дисципліни Системи No-till і Strip-till, яка впроваджується на кафедрі землеробства, агрохімії та ґрунтознавства. Детально про навчальний посібник дивіться в розділі Нові надходження за посиланням: Видання для вивчення питань збереження та відтворення родючості ґрунту
Шубенко Лідія Анатоліївна, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур передала до бібліотеки навчальний посібник, якого є співавтором:
Поліщук В.В., Шубенко Л.А., Карпук Л.М., Шох С.С., Павліченко А.А., Федорук Ю.В. Морфологічні особливості плодових культур: навч. посібник. Вінниця : ТВОРИ, 2021. 108 с.
Навчальний посібник, виданий авторським колективом – науковців Білоцерківського національного аграрного університету, допоможе здобувачам аграрних закладів вищої освіти освітньо – кваліфікаційного рівня «Бакалавр» спеціальності 201 «Агрономія» освоїти програму з прикладної селекції, вивчити основи селекційної роботи з окремими плодовими культурами, опанувати матеріали з апробації, методологію гібридизації та виведення нових форм, основи моделювання сорту, навчитися організовувати селекційну роботу.
Детально про навчальний посібник дивіться в розділі Нові надходження Вивчення розвитку плодівництва та розсадництва плодових культур
Щиро дякуємо дарувальникам і впевнені, що книги стануть в нагоді користувачам бібліотеки: студентам, аспірантам, викладачам, фахівцям, працівникам сільськогосподарського виробництва – всім, хто вивчає питання сучасного землеробства і плодівництва.