Для всіх нас 26 квітня – є днем пам’яті про страшну і найбільшу техногенну катастрофу світового масштабу на Чорнобильській АЕС.
26 квітня – є днем вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.
До 38-ї річниці від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф в читальній залі галузевого відділу №3 (Біолого – технологічний, Екологічний факультети) наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «Чорнобильська катастрофа: події, факти, цифри», де представлені документальні матеріали, художні твори, публіцистичні нариси як кінця 80-х, так і сьогодення.
З виставкової літератури студенти мають можливість дізнатися про історію будівництва ЧАЕС, її експлуатації, причини виникнення аварії на станції, що призвела до техногенної катастрофи великих масштабів та страшних екологічних наслідків і економічних збитків; про героїчні дії ліквідаторів-чорнобильців, які ризикуючи собою, першими прийняли на себе вогонь катастрофи і ціною свого життя захищали від «мирного атома» не тільки нас, а й інші європейські країни. Тому Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.
Хочеться , щоб більше ніколи і ніде в світі не повторилося подібне лихо. Проте, сьогодні Україна має боронити свою землю від російського агресора і знову стояти на охороні всього світу від катастрофи. 24 лютого 2022 року Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російськими військовими, які понад три тижні утримували станцію; розмістивши на території ЧАЕС військову техніку, замінувавши окремі площі, розграбувавши устаткування, перешкоджаючи проведенню ротації українському персоналу – окупанти піддавали станцію безпеці і ймовірності нової ядерної катастрофи. Після того, як російські солдати залишили Чорнобильську АЕС, взявши у полон десятки українських солдат і завдавши значних збитків станції, нинішній персонал ЧАЕС, енергетики,рятувальники знову героїчно відновлюють безпечне становище атомної електростанції, щоб не допустити нового Чорнобиля!
Запрошуємо до бібліотеки всіх, хто хоче мати інформацію про Чорнобиль, знати події, факти, цифри чорнобильської катастрофи, шанувати пам’ять людей, які своїм життям вберегли світ від небезпечної дії атома, познайомитися з Книжковою виставкою «Чорнобильська катастрофа: події, факти, цифри», переглянути Віртуальний бібліографічний огляд «Чорнобиль не має минулого часу» та взяти участь в Інтерактивному кейсі «Чорнобильська катастрофа: Факти проти Фейків».