Важливим та обов’язковим елементом будь-якої наукової роботи є список використаних джерел. Він характеризує ступінь вивченості конкретної проблеми автором, документально підтверджує достовірність і точність цитованих матеріалів та представляє самостійну цінність, як довідковий апарат для інших дослідників.
Правила оформлення наукових робіт є загальними для всіх галузей знання і регламентуються державними стандартами (в Україні діють два затверджені Національні стандарти, що відповідають за оформлення бібліографічної інформації в науковій роботі).
Зважаючи на важливість теми, бібліотекарі провели Інформаційну годину для аспірантів 1-2 рр.. навчання, на якій в робочій та продуктивній атмосфері обговорили основні бібліографічні вимоги до оформлення списку використаної літератури, інформаційних джерел та посилань наукової роботи.
На початку зустрічі Ольга Миронівна Варченко, проректор з наукової та інноваційної діяльності, звернулась до аспірантів з побажанням – проводивши цікаві, актуальні дослідження, одночасно активізувати публікаційну діяльність: починаючи з написання тез, статей, як підготовчого етапу дисертаційної роботи. Правильно оформлені списки використаної літератури до них показує роботу здобувача зі збору та аналізу інформації, репрезентує глибину та ґрунтовність дослідження і, певною мірою, є показником рівня культури науковця-дослідника.
Основний доповідач Бондаренко Анна Олексіївна (завідуюча галузевим відділом) охарактеризувала та продемонструвала варіанти бібліографічних описів різних джерел для формування списку літератури, а також визначила загальні правила та основні вимоги до укладання бібліографічного опису за ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання», а також охарактеризувала найпопулярніші міжнародні стилі цитування та посилання для різних галузей знань.
Доповідь супроводжувалася Презентацією. Дивитися ТУТ