Гарне надходження від Благодійного фонду Дениса Парамонова отримала наукова бібліотека в рамках програми «100 книжок для 100 бібліотек України», хоча ця акція вже давно вийшла за свої межі. На сьогодні понад 1 тисяча читалень з усіх куточків країни отримали 5 тисяч чудових книг, що видані за безпосередньої ініціативи Фонду.
Йдеться про книги: «Дорогами Сковороди. Слобідська Україна», що була надрукована українською, англійською і польською мовами та «Григорій Квітка-Основ’яненко: від Основи до Харкова» українською мовою, з цікавими матеріалами про видатних українців.
У книзі «Григорій Квітка-Основ’яненко: від Основи до Харкова», автором якого є відомий харківський журналіст та краєзнавець Андрій Парамонов, розповідається про маловідомі факти із життя Григорія Квітки-Основ’яненка. Видання, наповнене різноманітними унікальними фотоілюстраціями, присвячене людині, що народилась у селі Основа біля Харкова і все життя (65 років) мешкала у Харкові, проте стала відомою по всій Україні та за її межами, як одна із засновників нової української літератури. У книзі наведено найповнішу на сьогодні генеалогію родини Квіток і нову тему – Квітки у Харкові із важливими екскурсами в побут їхніх часів; розширену історія родового гнізда — села Основа; сучасну біографію Григорія Квітки-Основ’яненка.
Надзвичайно цінним подарунком від Фонду для університетської бібліотеки стала книга «Дорогами Сковороди. Слобідська Україна», адже вона наповнена текстом на англійській і польській мові, що дасть можливість здобувачам вищої освіти попрактикуватися в знанні іноземних мов, які вони отримують в стінах університету.
Книга «Дорогами Сковороди. Слобідська Україна» була повністю створена в рамках меценатської програми Фонду Дениса Парамонова. Авторами видання є харківський краєзнавець, журналіст Андрій Парамонов і дослідник В’ячеслав Горбоносов, які у 2021 році особисто об’їхали всі основні місця Слобідської України, де ходив, бував і подовгу жив у XVIII ст. Григорій Савич Сковорода. Це колишні маєтки, колишні й нинішні монастирі, села і старі дороги. Особлива увага приділяється місцям перебування Сковороди у Харкові.
Автори описали свої враження від побаченого на сторінках книги, а також доповнили їх унікальними біографічними відомостями про друзів, близьких та учнів Сковороди. У книзі наведені маловідомі факти із життя видатного українського філософа.
Видане польською мовою видання містить відгуки експертів з Польщі, які досліджують творчий шлях Григорія Сковороди. «Сьогодні український та польський народи є дуже близькими. Саме Польща фактично першою із західних країн почала приймати у себе українців після 24 лютого 2022 року. Багато українців вивчають польську мову. Тому польська версія книги «Дорогами Сковороди. Слобідська Україна» насправді ще більше скріплює побратимські стосунки українського та польського народів», — зазначили у Фонді.
Після того, як відбулась презентація друкованого варіанту книги «Дорогами Сковороди», чимала кількість читачів забажала придбати видання. Охочих виявилося більше, чим тираж видавництва.
Тож у Фонді вирішили, що для популяризації життєвого та творчого шляхів видатного українського філософа книгою «Дорогами Сковороди» потрібно забезпечити бібліотеки України. Так, видання безкоштовно було надано тисячам читальням у різних регіонах держави. Втім, навіть такий хід подій не задовольнив усіх охочих ознайомитися з книгою, отже було вирішено піти на безпрецедентний крок — зробити видання «Дорогами Сковороди» доступним для усіх охочих на сайті Фонду Дениса Парамонова. Приємного читання на сайті Фонду: https://paramonovfund.com.ua/dorogamy-skovorody/
Діяльність Благодійного фонду Дениса Парамонова, направленою на підтримку науки, культури та збереження національної спадщини України, викликає захоплення і вдячність.
Дякуємо за книги, подаровані нашій бібліотеці!