
Пройшовши критичний період 90-х років – ліквідацію ферм з розведення хутрових звірів, нині Україна адаптує в нових соціально – економічних умовах виробництво продукції кролівництва та звірівництва, як перспективної галуззі тваринництва, яка забезпечує населення новим джерелом м’яса та виробляє хутро і пух.
Використання потенціалу кролів і перетворення кролівництва на високорентабельну галузь може бути досягнуто лише завдяки знанням біології кролів і застосування передових технологій, що базуються на промисловому фундаменті.
Сучасна вітчизняна та зарубіжна наука накопичила великий обсяг теоретичного і практичного матеріалу з передових технологій вирощування кролів і хутрових звірів, зокрема отримання максимальної продукції за мінімальних витрат, належне забезпечення матеріально – технічними ресурсами, раціональне використання основного поголів’я кролів і звірів, дотримання технологічної культури. Саме це стало змістом нового навчального посібника:
Технологія виробництва продукції кролівництва та звірівництва: навчальний посібник / О.В. Бойко, Р.М. Уманець, О.Ф. Гончар, Л.М. Зламанюк, Д.П. Уманець; НУБіП України, Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН. – Чорнобай : Чорнобаївське КПП, 2024. – 488 с.


Зміст навчального посібника складається з Передмови, Частини 1 «ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ КРОЛІВНИЦТВА» , яка містить 10 Розділів, Частини 2 «ТЕХНОЛОГІЯ ХУТРОВОГО ЗВІРИННИЦТВА» – 8 Розділів, Списка використаної літератури, де висвітлені питання особливостей розвитку кролівництва та звірівництва в Україні і за кордоном, походження та господарсько – біологічних особливостей кролів та хутрових звірів, породи кролів та об’єкти звірівництва, племінна робота і розведення кролів та хутрових звірів, відтворення стада кролів та хутрових звірів, біотехнологія у кролівництві, технологія утримання та годівля кролів і хутрових звірів, продукція кролівництва, забій хутрових звірів та первинна обробка шкурок, хвороби кролів та хутрових звірів і профілактика захворювань.



Автори –науковці Національного університету біоресурсів і природокористування України та Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН: Бойко О.В., Уманець Р.М., Гончар О.Ф., Зламанюк Л.М. та Уманець Д.П., описуючи всі ці питання, впевнені, що даний навчальний посібник допоможе у підготовці фахівців для набуття професійного рівня майстерності та компетентності при виробництві продукції кролівництва та хутрового звіринництва.
Зміст навчального посібника відповідає навчальній програмі дисципліни «Технологія виробництва продукції кролівництва та звірівництва» для підготовки фахівців спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».
Розглянуто, схвалено та рекомендовано до видання на засіданні вченої ради Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН ( 30.10.2023 р.) та рекомендовано до друку Вченою Радою Національного університету біоресурсів і природокористування України ( 30.10.2023 р.).