За ініціативи ректора БНАУ Олени Анатоліївни Шуст, з метою підвищення рейтингових показників публікаційної діяльності університету та наукометричних показників авторів, 15 листопада в закладі відбувся науковий семінар «Способи підвищення наукометричних показників».
На запрошення організаторів семінару – проректора з наукової та інноваційної діяльності Варченко Ольги Миронівни та наукової бібліотеки в ньому взяли участь Павло Коломієць, експерт у сфері наукового консалтингу, спеціаліст науково-навчального центру компанії «Наукові Публікації» та Аліна Помін, директорка компанії «Наукові Публікації» (Україна).
Провідні фахівці компанії поділилися з присутніми науковцями важливими порадами щодо нових можливостей підвищення цитування й альтернативними метриками для вимірювання впливу фахової діяльності.
Спікер Павло Коломієць детально висвітлив дві теми, об`єднаних в ціле: процес написання та підготовки наукової статті до публікації в журналах, а також роль штучного інтелекту у науковій діяльності.
Написання наукової статті – важливий етап для кожного дослідника. Дотримання всіх вимог і уникнення типових помилок роблять цей процес більш ефективним та впевненим. Тож спікер детально зупинився на питаннях:
Як правильно обрати тему та сформулювати дослідницьке питання для успішного публікування в міжнародних виданнях, що входять до наукометричних баз Web of Science Core Collection, Scopus;
Правильне структурування наукової статті: вступ, методологія, результати, обговорення, висновки та використання в ній графіків, таблиць та інших ілюстративних матеріалів. Правила посилань та список використаної літератури.
Сьогодні штучний інтелект, який проникає в усі сфери життя, є також корисним інструментом для науковців, допомагаючи їм у підготовці досліджень та професійній діяльності. Використання цих технологій відкриває нові можливості для наукових досліджень, породжуючи активні дискусії, що свідчить про їхню актуальність. Тож учасникам семінару: викладачам, аспірантам, бібліотекарям було цікаво прослухати інформацію виступаючого Павла Коломійця про:
Основні тенденції розвитку штучного інтелекту. Як ChatGPT може допомогти на всіх етапах написання наукової роботи та недоліки його використання.
Після виступів гості поспілкувалися ще й індивідуально з охочими, презентували власний журнал, подарували учасникам семінару сувеніри від компанії «Наукові Публікації» та накреслили з керівництвом університету плани про співпрацю та організацію подібних наукових заходів, які сприятимуть активному розвитку наукової діяльності білоцерківського ЗВО. На згадку про інформаційно – практичну зустріч було зроблено спільне фото.