![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/китай2.jpg)
Надзвичайно цікавий та цінний подарунок для наукової бібліотеки Білоцерківського НАУ зробив житель міста Біла Церква – Валентин Вікторович Величко.
Велику кількість книг та журналів по китайській тематиці: про історію країни та звільнення Китаю від маоїзму і побудову сучасних відносин із Заходом; про реформування і розвиток економічної системи, що дає можливість країні ставати впливовою на економічному і політичному рівні; про культуру та освіту китайської держави, в якій велику ставку роблять на молодь, як основний двигун змін у майбутньому будь-якої країни, Валентин Вікторович особисто доставив до книгозбірні НАУ.
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/китай6-1024x768.jpg)
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/китай5-1-764x1024.jpg)
Чимало книг видані англійською мовою та, що дуже доречно і необхідно для поповнення бібліотечного фонду освітянської бібліотеки – китайською мовою та навчальною літературою для вивчення китайської мови. Адже в БНАУ поряд з вивченням декількох іноземних мов вивчають і цю. Тож в подарованій колекції Величко В.В. є чимало видань, які стануть в нагоді охочим вивчати китайську мову, щоб легко перекласти найбільш поширені фрази і поняття, що зустрічаються в китайському місцевому жаргоні: люди (人民), лідер (领袖), читання (阅读), лист (写作), Лу Синь (鲁新), революція (혁명), нерівність (差距離) , широкі маси (草根), імітатор (山寨) і обдурювати (忽悠).
Величко Валентин Вікторович – нині радник ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, начальник відділу міжнародної діяльності, доцент Дипломатичної академії України при МЗС України; гостьовий професор (2010), Університет Бейхуа (Китай); в.о. професора Київського університету “Східний світ”; гостьовий професор Північно-Східного педагогічного університету (Чанчунь, Китай) також активно займається публікаційною діяльностю, є автором та співавтором наукових видань.
На початку 2022 року Валентин Вікторович передав бібліотеці білоцерківського університету авторські монографії «Регіональна економіка у перехідний період (на прикладі Китаю) та «Регіонознавство Китаю:економіка і управління» та планував зустрітися з студентами БНАУ для презентації даних видань На жаль війна знищила цей план. Але надіємося, що очікувана Перемога дасть можливість здійснити цю зустріч.
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/-002-e1663333061988-738x1024.jpg)
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/-001-e1663332693433-621x1024.jpg)
Провідний бібліотекар наукової бібліотеки Землянська Галина Анатоліївна розпочала роботу з наукової обробки подарункового надходження: сортування літератури на види, мови та інше, для подальшого внесення метаданих до Електронного каталогу наукової бібліотеки БНАУ: https://ek.btsau.edu.ua/
![](https://library.btsau.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/китай-764x1024.jpg)
Дякуємо Валентину Вікторовичу за гарний подарунок нашій бібліотеці та бажаємо йому нових, актуальних публікацій і видань!