Міністерство освіти та науки України повідомляє про продовження ще на рік безплатного доступу закладів вищої освіти і наукових установ України до електронних баз даних та наукової літератури через портал проєкту Research4Life.
Research4Life – найбільша у світі платформа, що надає доступ до колекцій академічних та професійних рецензованих матеріалів з питань інтелектуальної власності та науково-технічної інформації (ARDI), медицини та охорони здоров’я (Hinari), сільського господарства (AGORA), навколишнього середовища та прикладних наук (OARE), дослідження в галузі права та суспільних наук, включаючи політичні науки, економіку, філософію, історію тощо (GOALI) від провідних міжнародних видавців, зокрема: John Wiley & Sons, Elsevier, Taylor & Francis, Springer Nature, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing, Emerald, Sage Publications та багато інших. З повним переліком видавництв можна ознайомитись за покликанням.
Протягом 2024 року до проєкту Research4Life приєдналися нові партнери:
Edinburgh University Press (EUP) – наукове видавництво, яке спеціалізується на публікаціях книг та журналів з гуманітарних та соціальних наук. Відтепер ЗВО та наукові установи України мають доступ до 62 видань цього видавництва через платформу Research4Life.
American Physical Society, яке надає доступ до 35 журналів і є джерелом рецензованих досліджень, докладних статей, актуальних новин і коментарів про фізику та її місце у світі.
World Intellectual Property Organization включає 166 книг з інтелектуальної власності – від річних звітів, економічних досліджень і статистичних аналізів до загальних та практичних посібників і вступних оглядів.
Centre pour la Communication Scientifique Directe відкрив через платформу Research4Life базу даних HAL, яка наразі містить понад 1 млн наукових статей з питань відкритої науки.
Українським науковцям стала доступною більшість контенту Research4Life (за інформацією, яка нещодавно публікувалася на порталі, обсяг контенту платформи досяг більше 200 тис. одиниць – журналів, книг, баз даних).
Research4Life ДОЗВОЛЯЄ зареєстрованим установам та їхнім уповноваженим користувачам:
передавати пароль колегам, здобувачам освіти або викладачам у межах однієї установи;
завантажувати або роздруковувати до 15% матеріалів номера журналу або книги;
використовувати матеріали з навчальною метою (у складі курсу або факультативу) або знімати копії для осіб, приналежних до цієї установи;
користуватися програмами Research4Life на персональних комп’ютерах, що належать особисто співробітникам, викладачам або здобувачам освіти у цій установі.
Наукова спільнота Білоцерківського НАУ може скористатись ресурсами платформи Research4Life або в локальній мережі університету, або віддалено, отримавши інституційний логін і пароль в науковій бібліотеці, або через е-пошту:bibllioteka@ukr.net
Більше про ресурс та умови доступу читайте на сайті наукової бібліотеки БНАУ👇👇👇:
Нагадуємо науковцям університету! Доступ до платформи Research4Life продовжено на 2023 рік.
Команда проєкту Research4Life пропонує презентацію для більш якісної роботи українських науковців/
Також є можливість переглянути записи україномовних вебінарів, підготовлених фахівцями ДНТБ України, з детальним розбором питань щодо використання Research4Life:
1) Знайомство з Research4Life: єдиний контент – портал
2) Знайомство з Research4Life:ефективний пошук у колекціях
Бажаємо продуктивної праці!