Факультет ветеринарної медицини БНАУ єдиний в Україні має європейську акредитацію. Це дозволяє факультету бути повноцінним членом Європейської асоціації закладів освіти, нарівні з іншими ветеринарними факультетами країн Європи.
Тож навчально – методичне та наукове книгозабезпечення дисциплін, які викладаються на факультеті і наукових досліджень новими й змістовними фаховими виданнями є одним з пріоритетних завдань для наукової бібліотеки та факультету в цілому. Адже чим краще сформовано фонд, тим якісніше бібліотека може задовольнити запити користувачів.
Надзвичайну допомогу в формуванні такого відповідного фонду бібліотеці надають науково – педагогічні працівники Факультету ветеринарної медицини, які плідно працюють в напрямку публікаційної та видавничої діяльності. Чимала кількість представників НПП факультету, серед яких відомі вчені, академіки та члени-кореспонденти НААН, доктори наук, професори, кандидати наук, доценти, досвідчені педагоги, є авторами/співавторами навчальних і наукових видань.
Колективи кафедр постійно видають і оновлюють підручники, навчально – методичні посібники для навчального процесу та монографії, довідники, інструкції тощо – для наукового процесу. І гарна традиція склалася в авторів з Факультету ветеринарної медицини – передавати декілька примірників видань до наукової бібліотеки, які пройшовши науково – технічну обробку, повертаються на полиці бібліотечного галузевого відділу.
Нещодавно університетська книгозбірня отримала щедрі подарунки від науково – педагогічних працівників – ветеринарів.
Соловйова Людмила Миколаївна, кандидат ветеринарних наук, доцент Кафедри паразитології та фармакології передала 9 примірників видань, автором та співавтором яких є особисто. Це навчальні посібники: «Дирофіляріоз» (2018), «Епідеміологічні аспекти, діагностика та заходи боротьби за паразитозів» (2024), «Заходи боротьби з шлунково – кишковими нематодозами м’ясоїдних тварин» (2022), «Заходи боротьби за спарганозу та спірометрозу» (2024), «Комплексні кваліфікаційні та тестові завдання з паразитології та інвазійних хвороб для перевірки знань студентів із спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» (2019), «Довідник з диференціювання збудників інвазійних хвороб тварин» (2010) та «Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів – магістрантів з модуля «Цестодози птиці» (2019). Література стане в нагоді викладачам, здобувачам освітньої програми 211 «Ветеринарна медицина», а також науковцям, слухачам ІПНКСВМ, який діє при БНАУ( єдиний в Україні) та практикуючим лікарям.
Декілька примірників, щойно виданого навчального посібника «Фармакологічна корекція стану центральної нервової системи у тварин», розрахованого на здобувачів вищої освіти факультету ветеринарної медицини, лікарів ветеринарної медицини та слухачів ІПНКСВМ, передав в бібліотеку Рубленко Сергій Васильович, доктор ветеринарних наук, професор, завідуючий Кафедри паразитології та фармакології. Це спільна праця науковців Кафедри паразитології та фармакології та Кафедри ветеринарної хірургії та анестезіології щодо обґрунтування вибору лікарських засобів для впливу на стан центральної нервової системи тварин.
Методичні рекомендації для вивчення дисципліни «Ветеринарна токсикологія» з метою здобуття відповідних навичок, спеціальних компетентностей та результатів навчання – «Загальні принципи діагностики, лікування, профілактики отруєнь тварин» наукова бібліотека отримала від завідуючого Кафедри пропедевтики та медицини внутрішніх хвороб тварин і птиці ім. В.І. Левченка – Андрія Юрійовича Мельника, кандидат ветеринарних наук, доцент. Методичні рекомендації уклали співробітники даної кафедри.
Завідуючий Кафедрою ветеринарної хірургії та анестезіології Рубленко Михайло Васильович, доктор ветеринарних наук, професор, передав до фонду наукової бібліотеки від автора Геріловича А.П. цікаве фундаментальне видання – «Посібник з лабораторної безпеки. Четверте видання та асоційовані монографії». У виданні, за дозволом Всесвітньої організації охорони здоров’я, колективом фахівців ПНУ «Науково – дослідний інститут єдиного здоров’я» та ГО «Інститут Єдиного Здоров’я» виконано адаптивний переклад Керівництва ВООЗ з лабораторної біобезпеки (LBM4).
Переклад та адаптацію тексту, під редакцією А.П. Геріловича, здійснили Герілович А.П., Герілович І.О., Окаєвич О.С. Вони сподіваються, що презентуючи цей документ та пов’язані з ним монографії підуть на користь медико –біологічній науковій та практичній спільноті задля розбудови та зміцнення національних та субнаціональних стандартів біологічної безпеки та біологічного захисту в Україні.
Наукова бібліотека надзвичайно вдячна всім дарувальникам за вагомий внесок в поповненні фонду цінними фаховими виданнями, що сприятиме підвищенню рівня забезпечення студентів навчальною, нормативною і довідковою літературою.
Детально ознайомитися з усіма виданнями, які надійшли до університетської бібліотеки, можна на сайті наукової бібліотеки в розділі «Нові надходження» та Електронному каталозі