Кафедра хірургії та хвороб дрібних домашніх тварин, яку очолює доктор ветеринарних наук, професор, академік НААНУ Михайло Васильович Рубленко проводить наукові дослідження та розробки за актуальними тематиками, які мають завершення і є корисними для співпраці з виробництвом.
У щойно виданій науково-практичній монографії:
Остеозаміщення кальцій-фосфатною керамікою, легованою кремнієм і германієм, за переломів кісток у тварин: науково-практична монографія / Рубленко М.В., Тодосюк Т.П., Чемеровський В.О. та ін. – Біла Церква: БНАУ, 2023. – 83с.
представлені результати досліджень, виконані відповідно до Держбюджетної тематики «Доклінічні дослідження виробів із зроблених біоматеріалів» № 48/1 від 27.08.19р. в межах виконання науково-дослідної роботи «Розробка та доведення до впровадження в клінічну практику кісткових імплантатів різного призначення з новітніх біоматеріалів для відновлення кісткової тканини та функції кісток після поранень в бойових діях» відповідно до цільової науково-технічної програми НАН України «Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави» (розпорядження Президії НАН України від 16.04.2019 №255) і тематики дисертаційних робіт Чемеровського В.О. «Клініко-експериментальне обґрунтування імплантації кальцій-фосфатної кераміки, легованої кремнієм, за осколкових переломів кісток у собак» та Тодосюк Т.П. «Клініко-експериментальне обґрунтування остеозаміщення кальцій-фосфатною керамікою, легованою германієм, за складних осколкових переломів кісток у собак».
Автори – Рубленко М.В., академік НААН; Тодосюк Т.П., аспірантка; Чемеровський В.О., PhD; Ульянчич Н.В., канд. техн. наук; Фірстов С.О., академік НАН України; Коломієць В.В., мол. наук. співробітник рекомендують дане видання науково-педагогічним працівникам, практикуючим лікарям, слухачам післядипломної освіти, аспірантам і студентам-магістрантам вищих навчальних закладів IV рівня акредитації зі спеціальності 211 –ветеринарна медицина так як у монографії висвітлено сучасні дані щодо проблематики кісткової патології у тварин, молекулярно-біологічних механізмів фізіологічного і репаративного остеогенезу, методів остеосинтезу та остеозаміщення. Також представлено характеристику основних біологічних і синтетичних композитних матеріалів та обґрунтована на основі клініко-рентгенологічних, гістоморфологічних і біохімічних досліджень, ефективність їх застосування для заміщення кісткових дефектів і прискорення консолідації переломів кісток у тварин.
До змісту науково-практичної монографії входить 8 Розділів, Перелік умовних скорочень та об’ємний Список використаної літератури. Видання забезпечене кольоровими фотографіями, рисунками, схемами та таблицями.
Рецензенти монографії:
Ільніцький М.Г., доктор ветеринарних наук, професор, зав.кафедри анатомії та гістології домашніх тварин ім.П.О. Ковальського (Білоцерківський національний аграрний університет);
Білий Д.Д., доктор ветеринарних наук, професор, зав.кафедри ветеринарної хірургії і репродуктології (Дніпровський державний аграрно-економічний університет).
До друку рекомендовано Вченою радою Білоцерківського НАУ (протокол №3 від 23.03.2023р.)